Historia pewnego vouchera
W styczniu 2026 roku Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz kolejny uczestniczyła w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z przedmiotów, które rewalska spółka kolejowa przekazała na licytację był voucher na przejazd w kabinie maszynisty. Jak się później okazało voucher wylicytował 17-letni Aleksander z Chodzieży. W piątkowy poranek, 3 czerwca 2026 r. podczas pierwszego kursu o 8:40 z Gryfic do Pogorzelicy młody miłośnik kolei, odświętnie ubrany w mundur kolejarski wybrał się w niezwykłą podróż w kabinie zabytkowej lokomotywy spalinowej Lxd2.- To już mój drugi przejazd w kabinie maszynisty- mówi Aleksander. – W zeszłym roku udało mi się wylicytować, chociaż, muszę przyznać, że nie było łatwo, voucher na przejazd pociągiem „Latarnik” przewoźnika Arriva, z Bydgoszczy na Hel. A w tym roku, licytowaliśmy na 2 komputery razem z moją mamą voucher Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i udało się – wspomina Aleksander.







