Historia pewnego vouchera
W styczniu 2026 roku Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz kolejny uczestniczyła w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z przedmiotów, które rewalska spółka kolejowa przekazała na licytację był voucher na przejazd w kabinie maszynisty. Jak się później okazało voucher wylicytował 17-letni Aleksander z Chodzieży. W piątkowy poranek, 3 czerwca 2026 r. podczas pierwszego kursu o 8:40 z Gryfic do Pogorzelicy młody miłośnik kolei, odświętnie ubrany w mundur kolejarski wybrał się w niezwykłą podróż w kabinie zabytkowej lokomotywy spalinowej Lxd2.
- To już mój drugi przejazd w kabinie maszynisty- mówi Aleksander. – W zeszłym roku udało mi się wylicytować, chociaż, muszę przyznać, że nie było łatwo, voucher na przejazd pociągiem „Latarnik” przewoźnika Arriva, z Bydgoszczy na Hel. A w tym roku, licytowaliśmy na 2 komputery razem z moją mamą voucher Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i udało się – wspomina Aleksander.
- Na voucher złożyła się cała nasza rodzina- mówi mama Aleksandra- I oto dzisiaj przyjechaliśmy do Gryfic z Chodzieży całą rodziną razem z dziadkami i psem, żeby towarzyszyć synowi w tej niezwykłej podróży. – Aleksander wie bardzo dużo o pociągach, bo to jest jego życiowa pasja. Jego marzeniem jest zostać maszynistą. Olek od dziecka interesował się koleją, a przyszło mu to łatwo, bo od trzeciego roku życia mieszka przy samych torach, więc z pociągami obcuje właściwie codziennie przez całe swoje życie – dodaje wzruszona mama.
Dzisiaj Aleksander odbył swoją kolejną podróż w kabinie maszynisty, na teasie z Gryfic do Pogorzelicy. Na stacji w Rewalu Olka i jego całą wspaniałą rodzinę powitała osobiście pani Edyta Sobolak - prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Pani prezes pogratulowała Aleksandrowi zwycięstwa w licytacji i wręczyła mu pamiątkowe gadżety kolejowe, życząc spełnienia marzeń i uzyskania licencji maszynisty.
[




