Mikołajki 2023

Dworzec w Rewalu

START: godz. 13:00

Konwój Pomocników Św. Mikołaja w Gminie Rewal to już tradycja. Od wielu lat, dzięki współpracy gminy z lokalnymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, radami sołeckimi, gminnymi szkołami oraz wolontariuszami, organizowana jest coroczna akcja rozdawania prezentów. W tym roku konwój z prezentami wystartuje z Pobierowa i zawita we wszystkich miejscowościach Gminy Rewal, gdzie odbędą się mikołajkowe zabawy i animacje.

W Rewalu festyn mikołajkowy odbędzie się tradycyjnie na dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Animacje dla najmłodszych rozpoczną się w holu dworcowym już o godz. 13:00. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci z Bałtycką Manufakturą Słodkości, dekorowanie pierniczków z grupą Twórczywo, foto budka 360 i kino świąteczne. Od godz. 15:00 na dworcowej scenie pojawi się DJ, a następnie rozpoczną się występy artystyczne.

W punkcie kulminacyjnym, zaplanowanym na godz. 17:20, na stację w Rewalu świątecznie przystrojonym pociągiem przybędzie ze Święty Mikołaj, który zaprosi dzieci do zabawy, w oczekiwaniu na przyjazd konwoju z prezentami. Po wręczeniu prezentów odbędzie się wspólna zabawa z DJ- em. W sobotnie popołudnie nie zabraknie również przysmaków z grilla, domowych wypieków oraz rozgrzewających napojów.

Na sobotni festyn w Rewalu będzie można dotrzeć bezpłatnie pociągami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Odjazd pociągu ze stacji Gryfice Wąsk. o godz. 13:40, kurs powrotny z Pogorzelicy do Gryfic o godz. 18:40 (z Rewala o godz. 19:10). Przyjazd pociągu do Gryfic -  godz. 20:35.

Na imprezę mikołajkową na dworcu w Rewalu zapraszają: pani Sołtys z Radą Sołecką Rewala, Gmina Rewal, Rada Rodziców z ZSP Rewal oraz Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

 

Kontakt

  • INFORMACJA 
  • Tel. 513 327 070 / 799 047 070 
  • BIURO W GRYFICACH
  • Ul. Błonie 1, 72-300 Gryfice 
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • BIURO W REWALU
  • Ul. Szkolna 1, 72-344 Rewa
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Tel. 798 627 070