O nas

Spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa powołana została uchwałą Rady Gminy Rewal w dniu 26.04.2013 r. Dawny Referat Transportu Kolejowego Gminy Rewal, który powstał po przejęciu wąskotorówki od PKP, włączono w struktury Spółki i przekształcono w wolnorynkowy podmiot gospodarczy.

Zgodnie z założeniami statutowymi, głównym zadaniem Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej SP.z o.o. jest organizacja przewozów turystycznych na trasie Gryfice-Pogorzelica oraz zarządzanie infrastrukturą kolejową.

Oprócz organizacji przewozów pasażerskich, Nadmorska Kolej Wąskotorowa  spełnia rolę kulturotwórczą i społeczną, określoną w statucie spółki, organizując liczne wydarzenia kulturalne oraz imprezy rekreacyjne zarówno dla mieszkańców gminy Rewal, jak i turystów. Na dworcach kolejowych i w pociągach cyklicznie organizowane są koncerty i rekonstrukcje historyczne oraz animacje dla najmłodszych pasażerów.

W bogatej ofercie Spółki jest wiele usług, skierowanych zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. W regularnym sezonie przewozowym proponujemy Państwu skorzystanie z naszych standardowych usług przewozowych - przejazdów pociągami kursowymi, składami z lokomotywą spalinową Lxd2 lub wagonem motorowym MBxd2. Po sezonie natomiast oferujemy wynajęcie pociągów pozarozkładowych, pomoc przy organizacji imprez integracyjnych i okolicznościowych, wynajęcie sali konferencyjnej, czy wykonanie zleconych usług rzemieślniczych.

Na życzenie klienta pomagamy też przy organizacji wycieczek szkolnych oraz wszelkiego rodzaju imprez rekreacyjnych i okolicznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.