Festiwal jazzowy w Rewalu

Jazzowy Festiwal w Rewalu pn. „ A może Jazz” już za nami. Na scenie podczas czterodniowego festiwalu pojawiło się wielu czołowych muzyków jazzowych.

Od pierwszego dnia kiedy wystąpili świetni Tribute To Miles Orchestra oraz legenda polskiej sceny muzycznej Włodzimierz Nahorny, który uhonorowany został Wielorybem Jazzu 2022 Rewal rozbrzmiewał jazzem w najlepszym wydaniu. Pogoda nie zniechęciła muzyków, koncert Cosmic Silence Leszeka Żądło i Joahima Mencla odbył się w Restauracji California.

We wtorek wystąpiły kolejne gwiazdy Skaldowie na Jazzowo- Trio Wojciecha Gogolewskiego, ZK Collaboration oraz Marek Kądziela Jazz Ensemble.

W środę wystąpił niesamowity Mariusz „Fazi” Mielczarek, który wraz z Adamem Lewandowskim, Piotrem Wromblem i Zbigniewem Wrombelm zagrali wspaniały jazz, aranżacje muzyki filmowej uwiodły zgromadzoną publiczność. Zespół New Bone, który wystąpił w zamian za EABS okazał się również strzałem w dziesiątkę.

Pierwszy dzień festiwalu jazzowego

Pierwsza dzień Rewal Jazz Festiwal „A Może Jazz” wspierany przez Pomorze Zachodnie jako regionu, który zapewnia różnorodność wydarzeń muzycznych i kulturalnych, wyruszył energetycznie i kolorowo dzięki niezwykle charyzmatycznej grupie Bloco Pomerania torami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Rytmiczna muzyka i ekspresja prowadzącego Rafała Krzanowskiego jak i wszystkich członków grupy była świetnym wstępem i zaproszeniem na występy wieczoru.

O godzinie 18.00 rozbrzmiał na Plcu Wielorybów w Rewalu świetny jazz w wykonaniu Tribute To Mailes Orchestra. Wspaniali artyści Cyprain Baszyński, Mariusz Fazi Mielczarek, Wojciech Konikiewicz, Janusz Yanina Iwański, Marcin Lamch, Marek Surzyn, Adam Lewandowski zagrali wyśmienity jazz.

Pan Wójt Konstanty Tomasz Oświęcimski wręczył statuetkę Wieloryba Jazzu, legendzie polskiej sceny muzycznej Panu Włodzimierzowi Nahornemu. Wyśmienity i…niezwykły recital fortepianowy Pana Włodzimierza pozostanie w naszej pamięci na długie lata.

Kolejka w rytmie samby

Pasażerowie nadmorskiej wąskotorówki, którzy wybrali kurs o 14:10 z Pogorzelicy do Trzęsacza mieli okazję odbyć jedyną i niepowtarzalną wąskotorową podroż w rytmie samby. A to wszystko za sprawą grupy Bateria de Samba Bloco Pomerania ze Szczecina, która właśnie gości na rewalskim wybrzeżu Bałtyku. Przejazd kolejką grupy Bloco Pomerania jest elementem promocyjnym rozpoczynającego się dziś wydarzenia muzycznego pod nazwą Rewal Jazz Festiwal.

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek,25 lipca 2022 r. i potrwa do czwartku. W koncercie inauguracyjnym, który rozpocznie się na rewalskim Placu Wieloryba o godz. 17:00, jako pierwszy wystąpi zespół Bloco Pomerania pod kierunkiem Rafała Krzanowskiego, który swoją ekspresją i energią wprowadzi słuchaczy w wir dobrej zabawy w rytmie brazylijskiej samby. Potem na scenie pojawi się zespół „Triubute to Niles Orchiestra”, a godzinie 20 zagra legenda polskiego jazzu Włodzimierz Nahorny.

Udany piknik na rewalskim dworcu

Setki turystów bawiły się w sobotnie popołudnie na Pikniku Wąskotorowym, zorganizowanym na dworcu w Rewalu przez Nadmorską Kolej Wąskotorową.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia dla dzieci, w którym, w autorskim programie wystąpił Klaun Tomi, znany pasażerom nadmorskiej wąskotorówki jako Wesoły Konduktor. W półgodzinnym show nie brakowało zabawnych animacji dla maluchów oraz pomysłowych trików iluzjonistycznych.

Następnie na scenie wystąpił Włodek Zdzienicki, który zagrał na harmonijce standardy bluesowe i zespół Bastek Band z Kamienia Pomorskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na sobotniej imprezie uhonorowany został milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w latach 2014-22. W ceremonii wzięli udział: poseł Artur Łącki, Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz, Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Sołtys Rewala Dominika Chodziutko oraz prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera.

Bilet nr 1 000 000 sprzedany!

W czwartkowy poranek, 21 lipca 2022 r. wytypowany został milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w sezonach 2014-22.

Szczęśliwym nabywcą biletu nr 1 milion okazał się pan Ryszard Błażej z Wrocławia, który podczas pierwszego kursu wąskotorówki nabył bilet w pociągu, na trasie pomiędzy Trzęsaczem i Rewalem. Pan Ryszard, wraz z małżonką Agatą oraz dwuletnim synkiem Wojtusiem spędzają wakacje w Pustkowie i to właśnie dzisiaj postanowili odbyć podróż nadmorską wąskotorówką.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, Państwo Błażej zostali zaproszeni na Piknik Wąskotorowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 lipca 2022 r. na dworcu w Rewalu. Podczas imprezy rodzina z Wrocławia zostanie oficjalnie przedstawiona i uhonorowana przez wójta Gminy Rewal oraz prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa utworzona została w 2013 r. i od tego czasu jest operatorem przewozów turystycznych na trasie z Gryfic do Pogorzelicy. Od 2014 r., kiedy to zostały wznowione kursy pociągów po zakończeniu rewitalizacji, Nadmorska Kolej Wąskotorowa zajmuje czołowe miejsce w Polsce, pod względem liczby pasażerów, przewożonych każdego roku po wąskich torach.

Kursy specjalne 23 lipca 2022 r.

W sobotę, 23 lipca 2022 r., w celu ułatwienia dojazdu na Piknik Wąskotorowy oraz powrotu po zakończeniu imprezy, oprócz regularnych kursów rozkładowych, uruchomione zostaną dodatkowe kursy pociągów na trasie Trzęsacz - Rewal - Pogorzelica.

Odjazdy na trasie Trzęsacz - Pogorzelica

Trzęsacz 18:30

Rewal 18:35

Śliwin 18: 40

Niechorze Lat. 18:51

Niechorze Gł. 18:56

Pogorzelica Sandra 19:00

Przyjazd do Pogorzelicy 19:04

Odszedł nasz wieloletni pracownik

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 18 lipca 2022 r. w wieku 65 lat odszedł od nas nasz wspaniały kolega i wieloletni pracownik Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Leszek Kuśnierewicz.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 22 lipca 2022 r. o godz. 11:00 na nowym cmentarzu w Gryficach. Msza św. o godz. 10:30.

W naszej pamięci Pan Leszek pozostanie na zawsze, jako doświadczony fachowiec, ale przede wszystkim jako pomocny kolega i serdeczny człowiek.

Niech spoczywa w pokoju.

Piknik Wąskotorowy w Rewalu

W najbliższą sobotę, 23 lipca 2022 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do Rewala na Piknik Wąskotorowy. Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 na dworcu kolejowym w Rewalu.

W programie pikniku znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą animacje i zabawy dla najmłodszych, występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami. Na pikniku nie zabraknie też potraw z grilla oraz smakołyków kuchni tradycyjnej. W trakcie imprezy na dworcu  uhonorowany też zostanie milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w sezonach przewozowych 2014-2022. Na zakończenie, ok. godz. 20: 00 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Żuki, znany z interpretacji utworów The Beatles, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena oraz swoich autorskich piosenek z płyt Moment i Dom.

Informacja o ruchu pociągów 15.07.2022 r.

W najbliższy piątek, tj. 15 lipca 2022 r. z przyczyn technicznych kursować będzie pociąg ze zmniejszonym składem. W związku z ograniczoną ilością miejsc w pociągach prosimy kierowników grup zorganizowanych o zaplanowanie przejazdów Nadmorską Koleją Wąskotorową w innym terminie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Popularne pytania w sezonie przewozowym

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na aktualne nformacje, ale też aby ułatwić dostęp do najważniejszych zagadnień, które Państwa nurtują na co dzień, stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że nasza lista zaoszczędzi Państwu czasu na wyszukiwanie informacji i w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z naszych usług.

1. Czy kolejka jeździ codziennie?

Tak. 29 kwietnia 2023 r. rozpoczął się nowy sezon przewozowy i od tego momentu kolejka jeździ codziennie. Oznacza to, że pociągi kursują regularnie, według regularnego rozkładu jazdy do niedzieli,1 października 2023 r. Po tym terminie pociągi kursować będą już tylko w trybie posezonowym, o czym poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.

2. Czy trzeba lub można zarezerwować miejsce w pociągu?

Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie oferuje usługi rezerwacji miejsc w pociągach. Jednakże, w przypadku większych grup zorganizowanych prosimy o zgłaszanie przejazdu telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na 3- 4 dni robocze przed datą podróży. W  przypadku zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  w tytule wiadomości wpisujemy hasło: "Przejazd grupy", a w treści treści wiadomości podajemy ilość podróżujących osób, nazwę stacji i godzinę rozpoczęcia podróży oraz, w przypadku kursu powrotnego, nazwę stacji i godzinę powrotu. Takie informacje ułatwią naszym pracownikom dopasować skład pociągu oraz kierować ruchem zorganizowanych grup wycieczkowych.

Uwaga:  zgłoszenie przejazdu grupy nie jest gwarancją wolnych miejsc w pociągach.

 

 3. Czy rozkład jazdy na stronie internetowej jest aktualny?

Tak, zarówno rozkład jazdy pociągów, jak i  wszystkie inne informacje, zamieszczone na naszej oficjalnej stronie internetowej www.kolej.rewal.pl są aktualizowane na bieżąco.

Uwaga: Oprócz naszej oficjalnej strony internetowej www.kolej.rewal.pl, zaprojektowanej w charakterystycznej, czerwono- bordowej szacie graficznej, funkcjonują również inne strony i portale, które zamieszczają informacje o Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Niestety, nie zawsze informacje, podawane na innych stronach internetowych są na bieżąco aktualizowane, za co Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie ponosi odpowiedzialności.

4. Czy podróż można przerwać, np. na zwiedzanie i potem kontynuować  przejazd na tym samym bilecie?

Tak. Wsiadając na jednej ze stacji możemy wysiąść na dowolnej stacji, zwiedzić okolicę, a potem kontynuować podróż w tym samym kierunku, bez obowiązku kupowania kolejnego biletu. Bilet jest ważny tylko w dniu zakupu.

5. Czy można kupić tańszy bilet, np. na przejazd pomiędzy tylko jedną lub dwiema stacjami, a nie na całą trasę?

Nie, ponieważ cena biletu jest stała i obejmuje przejazd na pełnej trasie, niezależnie od ilości przejechanych stacji. Dlatego przed zakupem biletu warto wcześniej zaplanować sobie trasę zwiedzania i dopasować ją do rozkładu jazdy pociągów.

W przypadku trasy dłuższej, Gryfice - Pogorzelica, pełna trasa w jedną stronę obejmuje 14 przystanków. Bilet tam i z powrotem obejmuje podróż na trasie 28 przystanków.

W przypadku trasy krótszej, Trzęsacz- Pogorzelica, pełna trasa obejmuje 6 przystanków (bilet w jedną stronę) oraz 12 przystanków (bilet tam i z powrotem).

6. Czy można przewozić wózek i czy taka usługa jest dodatkowo płatna?

Wózki można przewozić w specjalnym wagonie do przewożenia wózków i rowerów. Przewóz wózków jest bezpłatny.

7. Czy wózek można przewozić w wagonie osobowym?

Tak. W przypadku osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci, śpiących w wózku można przewozić wózek w wagonie osobowym. W takim przypadku prosimy o skontaktowanie się z kierownikiem pociągu lub konduktorem, który wskaże odpowiednie miejsce do transportu osoby w wózku.

8. Czy są zniżki dla dzieci?

Tak, zniżki dla dzieci zawarte są w bilecie rodzinnym.

9. Gdzie można kupić bilet?

Bilet można kupić u konduktora, po wejściu do pociągu, bez uiszczania dodatkowej opłaty. Sprzedaż odbywa się za pomocą karty płatniczej lub gotówką. Przy transakcjach gotówkowych w pociągu prosimy o wcześniejsze przygotowanie wyliczonej kwoty. W miesiącach wakacyjnych bilety można nabyć również w kasach dworcowych w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy. 

Uwaga: bilety nie są sprzedawane na peronach.

10. Jak kursują pociągi do Gryfic?

Pociąg codziennie wyjeżdża z Gryfic o godz. 8:40. Jest to jedyny kurs nad morze w ciągu dnia. Podobnie jest z powrotem do Gryfic - jest tylko jeden kurs powrotny - o godz. 17:45 z Pogorzelicy. Tym kursem pociąg wraca do bazy w Gryficach.