Piknik Wąskotorowy w Rewalu

W najbliższą sobotę, 23 lipca 2022 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do Rewala na Piknik Wąskotorowy. Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 na dworcu kolejowym w Rewalu.

W programie pikniku znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą animacje i zabawy dla najmłodszych, występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami. Na pikniku nie zabraknie też potraw z grilla oraz smakołyków kuchni tradycyjnej. W trakcie imprezy na dworcu  uhonorowany też zostanie milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w sezonach przewozowych 2014-2022. Na zakończenie, ok. godz. 20: 00 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Żuki, znany z interpretacji utworów The Beatles, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena oraz swoich autorskich piosenek z płyt Moment i Dom.

Informacja o ruchu pociągów 15.07.2022 r.

W najbliższy piątek, tj. 15 lipca 2022 r. z przyczyn technicznych kursować będzie pociąg ze zmniejszonym składem. W związku z ograniczoną ilością miejsc w pociągach prosimy kierowników grup zorganizowanych o zaplanowanie przejazdów Nadmorską Koleją Wąskotorową w innym terminie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Popularne pytania

Pierwszy miesiąc  sezonu przewozowego już za nami.Do wakacji coraz bliżej, a zainteresowanie przejazdami Nadmorską Koleją Wąskotorową wzrasta z dnia na dzień. Mnożą się również pytania, z którymi zwracają się do nas pasażerowie. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na informacje, ale też aby ułatwić dostęp do najważniejszych zagadnień, które Państwa nurtują na co dzień, stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że nasza lista zaoszczędzi Państwu czasu na wyszukiwanie informacji i w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z naszych usług.

1. Czy kolejka jeździ codziennie?

Tak. 30 kwietnia 2022 r. rozpoczął się nowy sezon przewozowy i od tego momentu kolejka jeździ codziennie. Oznacza to, że pociągi kursują regularnie, według regularnego rozkładu jazdy do niedzieli,2 października 2022 r. Po tym terminie pociągi kursować będą już tylko w trybie posezonowym, o czym poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.

2. Czy trzeba/ można zarezerwować miejsce w pociągu?

Nie robimy rezerwacji miejsc w pociągach. Jednakże, w przypadku grup zorganizowanych, pow. 20 osób prosimy o zgłaszanie przejazdu, kontaktując się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem. W takim przypadku prosimy o podanie  ilości podróżujących osób, miejsca rozpoczęcia podróży i planowany czas odjazdu i powrotu. Takie informacje pozwolą nam dopasować rozmiar taboru oraz uniknąć spotkania się w jednym pociągu wielu grup w tym samym czasie.

Uwaga:  zgłoszenie przejazdu grupy nie jest gwarancją wolnych miejsc w pociągach.

Zapraszamy na wycieczki promocyjne

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, uczestników zielonych szkół oraz seniorów do skorzystania z naszej przedwakacyjnej oferty promocyjnej. W promocjach, które potrwają jeszcze do 20 czerwca 2022 r. proponujemy wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Edukacyjna Podróż w Czasie oraz dla seniorów - wycieczkę wąskotorowym szlakiem atrakcji pod nazwą Kolej na Seniora.

Obydwa projekty oferowane są przez Nadmorską Kolej Wąskotorową, przy partnerskiej współpracy z Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeonem w Trzęsaczu oraz Motylarnią w Niechorzu. Niewątpliwą zaletą oferty jest nie tylko korzystna cena, uwzględniająca rabaty, ale również pomoc w zaplanowaniu i zorganizowaniu kompleksowej wycieczki, zawierającej w swoim programie odwiedziny atrakcji, znajdujących się na szlaku nadmorskiej wąskotorówki.

Zapraszamy dzieci na darmowe przejażdżki

W środę, 1 czerwca 2022 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci na przejażdżki po wąskich torach. W tym wyjątkowym dniu dzieci do 15. roku życia będą mogły skorzystać z darmowego przejazdu. Ponadto podczas wszystkich środowych kursów nadmorskiej wąskotorówki na naszych milusińskich w pociągu czekać będzie sodka niespodzianka.

Serdecznie zapraszamy, życząc wszystkim milusińskim, tym małym i tym dużym, a także tym nieco starszym, którzy wciąż czują się dziećmi, dużo radości i uśmiechu oraz pełnej wrażeń przejażdżki po wąskich torach.

 

Nadmorska kolejka znów na czele

Koleje wąskotorowe w Polsce, pomimo utrudnień, związanych z pandemią, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Z raportu Urząd Transportu Kolejowego, opublikowanego w maju 2022 r. wynika, że w 2021 r. z przewozów wąskotorowych w Polsce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów. To niewiele mniej niż w 2019 r., tuż przed wybuchem pandemii, kiedy to polskie wąskotorówki przewiozły łącznie blisko 917 tys. pasażerów. Liderem przewozowym wśród operatorów linii wąskotorowych jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która w 2021 r. przewiozła rekordową liczbę pasażerów.

Z danych pozyskanych przez UTK od operatorów 23 z 25 funkcjonujących w Polsce kolei wąskotorowych wynika, że zainteresowanie przejazdami wraca do stanu sprzed pandemii. W 2021 r. z przejazdów po wąskich torach skorzystało 890,3 tys. osób. Oznacza to wzrost o blisko 58% w porównaniu z 2020 r., a do wyniku sprzed pandemii zabrakło 26,6 tys. pasażerów.

Zatrudnimy pracowników kolejowych

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

Prowadzący pojazdy kolejowe

Wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania.

Kierownik pociągu

Wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania na czas trwania umowy.

Gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

Kontakt: w dni robocze (pn.-pt.) w godz. 9:00-15:00. pod nr tel. 91 38 42 235

W długi weekend wracamy na szlak.

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od majówki popularna ciuchcia kursować będzie na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą codziennie, aż do końca września.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40  ze stacji w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci do Gryfic ostatnim kursem (odjazd o godz. 17:45 z Pogorzelicy). Podobnie jak w poprzednich latach składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. W okresie przedwakacyjnym okazjonalnie kursować będzie również wagon motorowy MBxd2.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jest obok latarni morskiej w Niechorzu i ruin średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu jedną z największych atrakcji gminy Rewal i znajduje się w czołówce sztandarowych produktów turystycznych Pomorza Zachodniego. Przejazdy kolejami wąskotorowymi cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością wśród turystów.

30. Finał WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W niedzielę, 30 stycznia Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz czwarty wyjechała w zimową trasę, tym razem by wesprzeć narodową kwestę na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży.

Nie bez problemów rozpoczął się udział nadmorskiej kolejki w tegorocznym finale akcji WOŚP, ponieważ na trasie, na załogę pociągu czekało wiele niemiłych niespodzianek. Wszystko za sprawą anomalii pogodowych i wichur, które uderzyły w nocy z soboty na niedzielę z wyjątkową siłą. Awarie sieci energetycznych, poprzewracane drzewa, zniszczone samochody - to efekty potężnych wiatrów, z którymi zmagali się mieszkańcy oraz liczne zastępy strażackie w północnej Polsce. Niestety nocne wichury nie ominęły również Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.