Bezpieczny Przejazd

29 lipca 2021 r., przy przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej w Pogorzelicy odbyła się akcja pod nazwą “Bezpieczny Przejazd”. Kampania, mająca na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas przejazdu przez tory kolejowe została zorganizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy współpracy z Policją oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W czwartkowe popołudnie po obu stronach przejazdu kolejowego w Pogorzelicy pojawili się funkcjonariusze policji i organizatorzy kampanii, którzy wręczali kierowcom, przekraczającym tory, materiały promocyjne z informacjami, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych, a także kampanijne upominki. Przedsięwzięcia wsparła również Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która, na co dzień boryka się z nieprawidłowymi postawami kierowców, którzy często, nie zważając na zbliżający się pociąg, nie zatrzymują pojazdu przed przejazdem kolejowym, ryzykując zdrowie i życie własne oraz przewożonych pasażerów.

Pamiętajmy, że przejazd kolejowy, bez względu na to, czy jest to kolej normalnotorowa, czy wąskotorowa, to miejsce wyjątkowo niebezpieczne i wymagające od kierujących pojazdem zachowania szczególnej ostrożności.

Konduktor Tomek po raz drugi na szlaku!

W najbliższą sobotę, 31 lipca, już po raz drugi w tym sezonie zapraszamy wszystkie dzieci i ich opiekunów na przejażdżki po wąskich torach z Wesołym Konduktorem.

W ramach spotkań z Konduktorem Tomkiem na wesołych peronach w Trzęsaczu i Pogorzelicy odbędą się animacje i zabawy przy muzyce. Wspólne zabawy, puszczanie baniek mydlanych oraz pokazy sztuczek z  elementami iluzji scenicznej - na to mogą liczyć w najbliższą sobotę nasi milusińscy. A tych, którzy nie spotkają Konduktora Tomka na dworcach zapraszamy na pokład wąskotorówki, bo tam też będzie psocił i czarował wąskotorowy klaun. Animacje potrwają w godz. od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy, życząc maluchom i ich rodzicom wesołej zabawy.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa ma już 125 lat!

1 lipca 2021 r. obchodzić będziemy 125. rocznicę uruchomienia pierwszej linii wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Nadmorska kolejka przetrwała trudne momenty w swej historii i stanowi dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego.

Początki nadmorskiej wąskotorówki sięgają drugiej połowy XIX w., kiedy to dynamiczny rozwój rolnictwa i przemysłu na Pomorzu skłonił władze pruskie do rozwoju połączeń komunikacyjnych. Wąskotorówki powstawały wszędzie tam, gdzie nie opłacało się budować linii normalnotorowych. Były one tańsze w budowie od kolei normalnotorowych, miały niższe koszty eksploatacji, a linie kolejowe można było łatwiej poprowadzić w trudnym, zalesionym lub nawet podmokłym terenie.

Zatrudnimy pracowników

Nadmorska Kolej Wąskotorowa zatrudni pracowników stałych i sezonowych. Do obsadzenia są etaty na stanowiskach maszynistów, mechaników, kierownika pociągu, elektryka oraz pracownika torowego. Ponadto, na okres sezonu przewozowego poszukiwani są pracownicy do obsługi kas oraz punktów informacji turystycznej, zlokalizowanych na dworcach kolejowych w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

Gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

 Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

1. Prowadzący pociągi lub pojazdy kolejowe - wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania.

Uśmiechnięta lokomotywa

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa ufundowała wszystkim dzieciom do 14. roku życia darmowe przejażdżki kolejką. Akcja promocyjna okazała się strzałem w dziesiątkę i w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą przyciągnęła do Gminy Rewal dzieciaki nie tylko z okolicznych szkół, ale również wycieczki z całej Polski.

Oprócz frajdy z przejażdżki pociągiem retro z uśmiechniętą lokomotywą, dzieci otrzymały od konduktorów nadmorskiej wąskotorówki słodycze.

Mamy nadzieję, że dzieciom i ich opiekunom podobała się wąskotorowa przygoda. Jednocześnie przypominamy, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa od 8 maja kursuje codziennie według rozkładu jazdy.

Serdecznie zapraszamy na przejażdżki aż do 30 września 2021 roku.

Nadmorska kolejka zaprasza dzieci na darmową podróż w czasie.

We wtorek, 1 czerwca 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci na przejażdżki po wąskich torach. W tym wyjątkowym dniu dzieci do 14. roku życia będą mogły skorzystać z darmowego przejazdu. Ponadto podczas wszystkich wtorkowych kursów nadmorskiej wąskotorówki na naszych milusińskich w pociągu czekać będzie sodka niespodzianka.

Na szczęście epidemia koronawirusa, która od marca zeszłego roku paraliżuje nasz kraj powoli odpuszcza. Maleją liczby nowych zakażeń, a narodowa akcja szczepień nabiera tempa, dlatego też od czerwca 2021 r. rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki, a co za tym idzie, otwierają się nowe możliwości dla przedsiębiorców branży turystycznej.

Choć oficjalny początek sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dawno już za nami, to mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka będzie pierwszym, mocnym akcentem rozpoczęcia nowej przygody z zabytkową ciuchcią, a jednoczenie symbolem naszego powrotu do normalności.

Serdecznie zapraszamy, życząc wszystkim milusińskim, tym małym i tym dużym, a także tym nieco starszym, którzy wciąż czują się dziećmi, dużo radości i uśmiechu oraz pełnej wrażeń przejażdżki po wąskich torach.

Przypominamy, że podczas podróży wciąż obowiązują maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznego odstępu, a przed wejściem do pociągu należy zdezynfekować ręce.

Płać kartą za bilet

Nadmorska Kolej Wąskotorowa informuje, że za bilety przejazdowe można już płacić kartą płatniczą. Na razie bilety można nabyć wyłącznie u konduktora w pociągu, ale już wkrótce, tj. od 20 czerwca ruszają punkty kasowo- informacyjne na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy i tam też bilety będzie można kupić bilet za pomocą transakcji bezgotówkowej. Zwolennicy płatności gotówkowych nie muszą się obawiać, ponieważ zarówno w pociągu, jak i na dworcach dalej będzie można płacić w sposób tradycyjny, ale w dobie ciągle jeszcze aktywnej pandemii koronawirusa zachęcamy do wykonywania płatności bezgotówkowych, które są nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.

Informujemy również, że decydując się na zakup biletu kartą lub gotówką u konduktora w pociągu w dalszym ciągu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Przy zakupie za gotówkę prosimy w miarę możliwości o przygotowanie wyliczonej kwoty, co w znacznym stopniu usprawni sprzedaż.

Ruszyła maszyna...

W ostatni weekend, 8 maja 2021 r., przy pięknej, wiosennej pogodzie Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczęła kolejny sezon przewozowy.

Co prawda, rozpoczęcie sezonu planowane było w weekend majowy, ale jak to mówią- lepiej późno, niż wcale. Tygodniowy poślizg na pewno nikomu nie zaszkodził, tym bardziej, że naszym priorytetem jest zawsze zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów.

Zapraszamy wszystkich do odbycia podróży nadmorską ciuchcią, codziennie, aż do 30 września.

Przypominamy jednocześnie, że podczas podróży wciąż obowiązują maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznego odstępu, a przed wejściem do pociągu należy zdezynfekować ręce.

Zapraszamy do naszej mini galerii.

Rozpoczynamy nowy sezon!

Wiosenna kolejkaSytuacja epidemiczna w naszym kraju powoli ulega poprawie, a co za tym idzie, poluzowane zostają kolejne obostrzenia sanitarne, również te, dotyczące ruchu turystycznego w Polsce.

Już w najbliższą sobotę, 8 maja 2021 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczyna nowy sezon przewozowy. Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, to od przyszłej soboty pociągi kursować będą codziennie, według rozkładu jazdy. Sezon przewozowy potrwa tradycyjnie do 30 września 2021 r.

W tym roku, 1 lipca Nadmorska Kolej Wąskotorowa obchodzić będzie 125-lecie uruchomienia pierwszej linii kolejowej z Gryfic do Niechorza. Mamy nadzieję, że koronawirus w końcu odpuści i w roku jubileuszowym pozwoli miłośnikom kolei wąskotorowych cieszyć się przejazdami przez cały sezon.

Serdecznie zapraszamy na przejażdżki po wąskich torach, przypominając jednocześnie o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk przed wejściem do pociągu oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu.