Słodkie przejażdżki po wąskotorowym szlaku

1 czerwca 2024 r., Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci ich rodziców na przejażdżki po wąskich torach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Przez cały dzień, podczas sobotnich kursów nadmorskiej kolejki na naszych milusińskich w pociągu czekać będzie słodka niespodzianka.

Dzień Dziecka to kolejna, po obchodzonym w zeszłą niedzielę Dniu Matki okazja na zorganizowanie rodzinnej wycieczki. Okoliczności są w tym roku wyjątkowo sprzyjające, bowiem 1 czerwca wypada w sobotę i do tego w długi weekend z okazji święta Bożego Ciała. Jeśli jeszcze pogoda dopisze to nic, tylko wsiadać w kolejkę i ruszać w drogę wąskotorowym szlakiem pełnym atrakcji.

Wybierając się na przejażdżkę kolejką, możemy tak zaplanować wycieczkę,

Wszystkie mamy na pokład!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja 2024 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa serdecznie zaprasza wszystkie mamy na promocyjne przejażdżki kolejką wąskotorową z okazji Dnia Matki.

Tego wyjątkowego dnia, podczas wszystkich kursów nadmorskiej wąskotorówki obowiązywać będą promocyjne ceny biletów. W Dniu Matki bilet przejazdowy w obie strony kosztować będzie tylko 10 zł od osoby. Promocja nie obejmuje biletów grupowych.

Doceńmy codzienny trud i poświęcenie naszych mam i w niedzielę zaprośmy je na pokład nadmorskiej kolejki na rodzinną wycieczką po wąskotorowym szlaku.

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja miłośników techniki kolejowej

W dniach 13-14 maja 2024 r. w Pogorzelicy odbyła się I Konferencji Muzeów i Operatorów Tras Kolei Wąskotorowych w ramach XXI Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej oraz Gmina Rewal. Partnerami imprezy była Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o., Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie, IG Preßnitztalbahn e.V., Museumsbahn Steinbach – Jöhstadt, Interessengemeinschaft Preßnitztalbahn e. V. oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Imprezę w Pogorzelicy wsparły Związek Powiatów Polskich oraz Nadleśnictwo Gryfice. W wydarzeniu w Pogorzelicy wzięło udział ponad 40 osób z całej Polski.

Obrady otworzyli organizatorzy - prof. Michał Woźniak prezes Stowarzyszenia Muzeów Sztuki Inżynieryjnej oraz Konstanty Tomasz Oświęcimski – Wójt Gminy Rewal.

Świetne otwarcie nowego sezonu

Zakończył się długi weekend majowy, inaugurujący nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, co przełożyło się na ilość pasażerów, którzy skorzystali z pierwszych w tym sezonie kursów nadmorską kolejką.

W tym roku kolejka wyruszyła w trasę wcześniej niż zwykle, bo już w sobotę, 27 kwietnia. Nietypowy skład, złożony z wagonu motorowego MBxd2 oraz zabytkowego wagonu BTxhi od pierwszego kursu o 8:40 z Gryfic cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony turystów, co zapowiadało wysoką frekwencję pasażerów w zbliżający się majowy weekend. I tak też się stało – nadmorska aura, która często o tej porze roku potrafi spłatać figle, tym razem nie zawiodła i już 1 maja składy retro, ciągnięte przez lokomotywę Lxd2 wypełniły się miłośnikami przejażdżek po wąskich torach. Po podsumowaniu wszystkich kursów, miniony  weekend majowy okazał się również wyjątkowo udany pod względem ilości przewiezionych pasażerów.

Startujemy w długi weekend majowy

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 27 kwietnia 2024 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpocznie nowy sezon przewozowy, który w tym roku potrwa do 29 września. W tym okresie pociągi kursować będą codziennie, według regularnego rozkładu jazdy.

Tak jak w latach ubiegłych kolejka wyjeżdżać będzie codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo, na nadmorskim odcinku pomiędzy stacjami krańcowymi w Trzęsaczu i Pogorzelicy. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci ostatnim kursem do Gryfic. Składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. Na trasie okolicznościowo kursować będzie również wagon motorowy Mbxd2.

Przejazd pociągu na trasie z Gryfic do Pogorzelicy to prawie dwugodzinna podróż zabytkową trasą wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Na szlaku wąskotorówki znajduje się wiele ciekawych zabytków, takich jak latarnia morska w Niechorzu, ruiny średniowiecznego kościoła na klifie, zespół pałacowo- folwarczny z XVII w. w Trzęsaczu, neogotycki pałac w

32. Finał WOŚP na wąskich torach

Już po raz siódmy Nadmorska Kolej Wąskotorowa aktywnie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie, jak w latach ubiegłych rewalska kolejka współpracowała ze sztabami WOŚP w Gryficach i Niechorzu.

Tegoroczny 32. Już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wypadł w niedzielę, 28 stycznia 2024 r. i odbywał się przy wyjątkowo pięknej pogodzie. Kolejka wyjechała z Gryfic punktualnie o godz. 10:00 i po dotarciu na wybrzeże wykonała 3 pełne kursy na trasie Trzęsacz- Pogorzelica. W tym roku po raz pierwszy zbiórkę do puszki na pokładzie kolejki prowadził nasz kierownik pociąg, który wcielił się w rolę wolontariusza WOŚP i uzbierał kwotę w wysokości 1702 zł i 36 gr. W tym miejscu należy podkreślić, że podczas wszystkich niedzielnych kursów nie były pobierane opłaty za bilety przejazdowe, a pełna kwota, uzbierana z dobrowolnych datków przekazana została do sztabu WOŚP w Niechorzu. Oprócz bezpłatnych przejazdów,

W niedzielę jeździmy z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz kolejny wyjedzie z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wąskotorową trasę z Gryfic do Pogorzelicy. Przejazdy kolejką będą się odbywały na zasadach dobrowolnych datków do puszek wolontariuszy WOŚP.

To będzie już 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której symbolem stało się czerwone serduszko. Celem tegorocznej, 32. edycji WOŚP jest zakup sprzętu dla oddziałów pulmologicznych.  Jak mówi Jurek Owsiak, w planach jest zaopatrzenie 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych. Tegoroczna akcja odbywać się będzie pod hasłem: "Tu wszystko gra. OK!".

Nadmorska Kolej Wąskotorowa od wielu lat bierze udział w wielkiej narodowej kweście, współpracując ze sztabami w Gryficach i Niechorzu. W tym roku spółka przekaże na aukcje rodzinne bilety przejazdowe i gadżety, które będzie można wylicytować w niedzielę, 28

Kursy zimowe

Serdecznie zapraszamy na zimowe przejażdżki Nadmorską Koleją Wąskotorową w dwa ostatnie weekendy stycznia 2024 r. Pociągi kursować będą w piątki, soboty i w niedziele według specjalnego rozkładu jazdy.

Początek roku przywitał nas mrozem i opadami śniegu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo tak naprawdę to dopiero początek zimy. Mamy nadzieję, że jeszcze dopisze prawdziwa zimowa aura, tym bardziej, że już 15 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe i trochę śniegu przydałoby się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, wypoczywającym w tym czasie na rewalskim wybrzeżu Bałtyku.

W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. jeździmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W tym dniu opłaty za bilety nie będą pobierane, a warunkiem skorzystaniu z przejazdów nadmorską wąskotorówką będzie dobrowolny