Celebrowaliśmy Święto Wojska Poskiego

Setki turystów bawiły się podczas Pikniku Patriotycznego z okazji Święta Wojska Polskiego, zorganizowanym 15 sierpnia 2023 r. przez Nadmorską Kolej Wąskotorową na zabytkowym dworcu w Pogorzelicy.

Impreza rozpoczęła się w upalne popołudnie od zaimprowizowanego napadu żołnierzy sowieckich na pociąg. W inscenizacji wzięli udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa. Część piknikową, powitaniem uczestników imprezy otworzył prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera. Następnie, w krótkim wystąpieniu Paweł Pawłowski – Pełnomocnik Wójta Gminy Rewal ds. Dziedzictwa Kulturowego nakreślił rys historyczny zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, na pamiątkę której od 1992 r. dzień 15 sierpnia obchodzimy jako Dzień Wojska Polskiego.

Wesoły Konduktor zagrał w orkiestrze

W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. po raz ostatni w tym sezonie w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej pojawił się Wesoły Konduktor. Tym razem Konduktorowi Tomkowi towarzyszyli muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low.

Spotkania z Wesołym Konduktorem to cykl atrakcji dla najmłodszych pasażerów, które co roku organizuje w pociągach i na dworcowych peronach Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Wyjątkowe jest to, że w zabawach i magicznych pokazach konduktora często uczestniczą również dorośli, bawiąc się przy tym nie gorzej od swoich dzieci. W tym sezonie Konduktor Tomek pojawił się trzy razy. Swoje występy wąskotorowy klaun zakończył z przytupem, w towarzystwie orkiestry dętej, działającej przy Domu Kultury w Gryficach. W sobotę Orkiestra Red Swing Low zaprezentowała się w nadmorskiej wąskotorówce w mocno zredukowanym składzie osobowym,

Piknik Patriotyczny w Pogorzelicy

We wtorek, 15 sierpnia 2023 r., Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się na dworcu w Pogorzelicy z okazji Święta Wojska Polskiego. Początek imprezy - godz. 15:45.

Impreza rozpocznie się od inscenizacji napadu bolszewików na pociąg, w której weźmie udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", działająca przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. W programie znajdzie się prezentacja polskich historycznych strojów wojskowych, odbędą się pokazy ładowania działa i muszkietów oraz biesiadowanie przy muzyce na żywo: wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych i pieczenie kiełbasek w ognisku. Podczas imprezy będzie też okazja do zrobienia sobie oryginalnej fotki z żołnierzami z grupy rekonstrukcyjnej i ich sprzętem wojskowym, spróbowania swoich sił na strzelnicy lub możliwość skosztowania przysmaków z piknikowego grilla.

Wesoły Konduktor pojedzie z orkiestrą

To już ostatnia okazja tym sezonie, aby spotkać Wesołego Konduktora, w rolę którego wciela się klaun Tomek. W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. nasz konduktor zakończy cykl 3 spotkań w pociągach i na dworcach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W ramach spotkań z Wesołym Konduktorem w pociągach oraz na wesołych peronach w Trzęsaczu i Pogorzelicy odbędą się animacje i zabawy przy muzyce: wspólne zabawy, puszczanie baniek mydlanych oraz pokazy sztuczek z elementami iluzji scenicznej.

Animacje potrwają do godz. 15. Zabawy Wesołego Konduktora to nie jedyna atrakcja, na którą mogą liczyć pasażerowie nadmorskiej kolejki w najbliższą sobotę. Tego dnia w pociągach pojawią się muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low z Gryfic, którzy będą umilać podróż po wąskotorowych szlakach Gminy Rewal.

Prezes uhonorował zwycięzców

I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej rozstrzygnięty. W zawodach, rozegranych 9 sierpnia 2023 r. na plaży w Trzęsaczu wzięło udział 8 zespołów dwuosobowych, rywalizujących w kategorii open.

Turniej rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 10:30. Pomimo braku słońca, pogoda okazała się stabilna i pozwoliła na rozegranie wszystkich meczów. Zwycięzcami turnieju siatkówki plażowej, po raz pierwszy rozgrywanego pod auspicjami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej została para mieszana, występująca pod nazwą Gawędziarze, w składzie: Julia Janus ( Piekary Śląskie) i Michał Gawęda (Czechowice Dziedzice). 2. miejsce zajął duet Dino w składzie: Chrystian Boczek (Kraków) i Joachim Włodarski (Sosnowiec). Na najniższym stopniu podium stanęli panowie z zespołu Słoneczna Pogoda - Kamil Gawęda, z Dąbrowy Górniczej oraz Mateusz Sawik z Wrocławia.

Zapraszamy na turniej!

W środę, 9 sierpnia 2023 r. zapraszamy do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W zawodach zmierzą się drużyny 2-osobowe w kategorii open.

Pogoda na początku sierpnia nie rozpieszcza turystów w nadbałtyckich kurortach. Burze i intensywne opady deszczu wypędziły wczasowiczów z plaż, a prognozy pogody nie zapowiadają szybkiej poprawy. Mamy jednak nadzieję, że synoptycy po raz kolejny w tym sezonie pomylą się i środowy poranek powita nas znowu piękną, wakacyjną aurą. 

W zawodach na plaży w Trzęsaczu (boisko zlokalizowane obok Summer Beach Bar), rozgrywanych po raz pierwszy pod auspicjami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej wezmą udział zespoły 2-osobowe w kategorii open. Początek rozgrywek zaplanowany jest na godz. 10:30. Aby wziąć udział w turnieju należy wpisać się na listę startową w miejscu imprezy. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy, o godz. 10:00 i potrwają do godz. 10:25. Na zwycięzców zawodów czekają puchary oraz ciekawe nagrody rzeczowe.

Bluesowa uczta na dworcu w Rewalu

Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór, 28 lipca 2023 r. na zabytkowym dworcu wąskotorowym w Rewalu na koncercie zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Koncert, który zorganizowała Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach i Gminą Rewal był pierwszym z dwóch wydarzeń bluesowych w tym sezonie przewozowym.

Koncert rozpoczął się tuż po godz. 20:00 przy pięknej pogodzie, pomimo, że poranek tego dnia zapowiadał się raczej deszczowo. Imprezę otworzył prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej- Janusz Cetera, który powitał publiczność, a także gości specjalnych: pana Starostę Gryfickiego, pana Ryszarda Chmielowicza i zastępcę burmistrza Gryfic – panią Marzenę Domaradzką. Zespół Nocna Zmiana Bluesa wystąpił w składzie: Sławek Wierzcholski, Witold Jąkalski, Wiesław Kryszewski, Piotr Dąbrowski oraz Kamil Długoborski, który zastąpił Grzegorza Minicza na perkusji i dopiero od niedawna koncertuje z weteranami bluesa.

Zachowaj czujność na przejeździe

W środę, 19 lipca 2023 r. tuż przed godziną 16 na przejeździe kolejowym przy ul. Trzebiatowskiej w Niechorzu doszło do zderzenia pociągu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z samochodem osobowym marki Citroen. W wyniku zdarzenia uszkodzony został samochód, natomiast nikomu nic się nie stało.

Jak informuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, kierująca samochodem osobowym, przejeżdżając przez przejazd kolejowy, nie zachowała należytej ostrożności i wjechała na przejazd, uderzając w prawidłowo jadącą lokomotywę.

Na szczęście zarówno pociąg, jak i samochód osobowy tuż przed przejazdem kolejowym poruszały się z niewielką prędkością i lokomotywa jedynie zahaczyła o zderzak pojazdu, urywając go. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że zawiniła kierująca

Blues na Dworcu

W piątek, 28 lipca 2023 r. zapraszamy na dworzec w Rewalu na koncert legendarnego zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Koncert,organizowany przez Nadmorską Kolej Wąskotorową rozpocznie się o godz. 20:00.

Zespół Nocna Zmiana Bluesa od 40 lat występuje na koncertach w Polsce i na całym świecie. W trakcie czterech dekad działalności zespół wykreował własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. W tym czasie grupa wydała 28 płyt, z których 4 osiągnęły status „Złotej płyty”. Sławomir Wierzcholski, charyzmatyczny lider zespołu, to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!. Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”. Na dworcowej scenie w Rewalu zespół zagra w składzie:Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna,Witold Jąkalski – slide gitar, Wiesław Kryszewski – gitara , Piotr Dąbrowski – gitara basowa

Wesoły Konduktor zaprasza do zabawy

W najbliższą sobotę, 15 lipca, po raz pierwszy w tym sezonie zapraszamy wszystkie dzieci i ich opiekunów na przejażdżki po wąskich torach z Wesołym Konduktorem.

W ramach pierwszego z 3 spotkań z konduktorem Tomkiem, na wesołych peronach w Trzęsaczu i Pogorzelicy odbędą się animacje i zabawy przy muzyce. Wspólne zabawy, puszczanie baniek mydlanych oraz pokazy sztuczek z elementami iluzji scenicznej - na to mogą liczyć w najbliższą sobotę nasi milusińscy. A tych, którzy nie spotkają Wesołego Konduktora na dworcach zapraszamy na pokład wąskotorówki, bo tam też będzie psocił i czarował wąskotorowy klaun. Animacje potrwają w godz. od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy, życząc maluchom i ich rodzicom dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń na szlaku nadmorskiej wąskotorówki.