Warto odwiedzić

Nadmorska Kolej Wąskotorowa łączy ze sobą 5 nadmorskich miejscowości gminy Rewal, w których, oprócz morza i złocistych plaż można znaleźć wiele wspaniałych atrakcji turystycznych, wartych odwiedzenia. Specjalnie dla naszych pasażerów przedstawiamy kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Są wśród nich zarówno zabytki architektury, muzea, jak i parki atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

A co najważniejsze: wszędzie dotrzemy nadmorską wąskotorówką w zaledwie kilkanaście minut. Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń!

Amfiteatr, Rewal, ul. Parkowa 4

Rewalski amfiteatr zaprasza w sezonie letnim na koncerty i występy kabaretowe. Szczególnie bogaty jest program kabaretowy, w którym w tym sezonie wystąpią znane i lubiane formacje, takie jak: Paranienoramlni, Łowcy B, Ani Mru-Mru, czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Nie może też zabraknąć występów znanych zespołów, m.in. Czerwonych Gitar i cieszących się od lat niezmienną popularnością Boys'ów. Kliknij i sprawdź kalendarz występów.

Bilety i szczegółowe informacje dostępne pod nr 508 87 11 22. Bilet można zakupić w kasie amfiteatru przy ul. Parkowej 4 oraz przez internet, pod adresem: www.biletynakabarety.pl   www.kupbilecik.pl   www.kabaretowebilety.pl

 

 

 Latarnia morska, Niechorze, ul. Polna

Latarnia morska w Niechorzu to bezsprzecznie największa atrakcja turystyczna rewalskiego wybrzeża. Licząca 45 m wysokości budowla wznosi się na 22--metrowym klifie i jest drugą pod względem wysokości światła latarnią nad polskim Bałtykiem. Światło latarni, przy normalnych warunkach atmosferycznych  widoczne jest z odległości 20 mil morskich, tj. około 37 km. Aby dotrzeć do udostępnionego dla zwiedzających tarasu widokowego, znajdującego się na wysokości 35,7 m, trzeba pokonać 208 schodów. Warto jest zadać sobie trochę trudu, bo z tarasu widokowego rozciąga się przepiękny widok na morze i malownicze okolice Niechorza.

 

 

 

Park Miniatur Latarni Morskich, Niechorze, ul. Ludna 16

Odwiedzający Park  Miniatur Latarni Morskich mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami polskiego  wybrzeża w skali 1:10. Przewodnicy czekają na gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w zaledwie  45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również niezwykle rzetelne odtworzenie szczegółów bardzo uatrakcyjniają piękne zabytki polskiego wybrzeża w miniaturowych postaciach.

 

 

 

Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Niechorze, Al. Bursztynowa 28

Muzeum Rybołówstwa Morskiego powstało z inicjatywy społecznej, której głównym animatorem i pomysłodawcą jest były rybak Henryk Gmyrek. Najważniejszym celem powstałej placówki jest szerzenie wiedzy o miejscowej kulturze rybackiej. Na ekspozycje składają się eksponaty ze zbiorów marynistycznych ze Szkoły Podstawowej w Niechorzu, depozyty oraz dary. Wśród nich znalazły się narzędzia połowowe, łodzie, okazy ryb, dokumenty oraz fotografie związane z rybołówstwem morskim i jeziorowym. Dziś Muzeum Rybołówstwa Morskiego stanowi jednostkę Gminnego Ośrodka Kultury w Rewalu.


 

 

Park Wieloryba, Rewal, ul. Kamieńska

Fantastyczne miejsce o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, w którym prezentowane jest ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. Największym okazem jest płetwal błękitny o długości 35 metrów. W parku znajdują się cztery strefy tematyczne: Bałtyk (fauna i flora Morza Bałtyckiego), Giganci z oceanów (modele rekinów i waleni), Potwory z głębin (modele zwierząt z głębin oceanicznych), Piraci i Papugi (osada piratów). Można zrobić sobie wspaniałe 

 

 

 

 

Ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu

Główną atrakcją Trzesacza są słynne ruiny kościoła z przełomu XIV i XV w. Najstarsze notatki o świątymi pochodzą z kronik parafialnych z 1313 r. Świątynia ta, pierwotnie drewniana (XII w.), potem murowana (XIV w.) znajdowała się w środku wsi, w odległości ok. 1800 m od brzegu morskiego. Pierwsza ściana kościoła runęła do morza w 1901 r. Od tego momentu obserwowano już systematyczne pochłanianie ruin świątyni przez morski żywioł. Ostatnie osunięcie się pozostałości ściany zachodniej i fragmentu ściany południowej zanotowano w 1994 r., podczas intensywnych sztormów na Bałtyku. Do naszych czasów przetrwał ostatni już fragment kościoła – część ściany południowej.

 

 

 

 Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu

Zwiedzających Multimedialne Muzeum na Klifie, po gruntownej renowacji, wita odmieniona, bardzo nowoczesna, multimedialna ekspozycja. Za pomocą zaawansowanych technologii interaktywnych przedstawiona jest historia ruin kościoła w Trzęsaczu, etapy walki człowieka z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych. Można się też dowiedzieć więcej o 15. południku, który dokładnie w tym miejscu przechodzi przez Trzęsacz.

 

 

 

 

Kościół neogotycki z 1896 r., Trzęsacz, ul. Pałacowa

Gdy było już wiadomo, że nie ma szans na uratowanie średniowiecznego kościoła na klife, parafianie podjęli decyzję o wzniesieniu nowej świątyni w głębi lądu. Budowę rozpoczęto 26 sierpnia 1874 roku, a szybkie tempo robót spowodowało że już 23 grudnia 1880 roku kościół został poświęcony i oddany do użytku wiernych. Większość wyposażenia nowo wybudowanego kościoła pochodziła z zamkniętej świątyni na klifie, między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie. Największą jednak atrakcją kościoła jest barokowy ołtarz autorstwa Joachima Sellina. Od kilkunastu lat kościół neogotycki jest miejscem wydarzeń kulturalnych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej czy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum.

 

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie

W pełnym zieleni parku miniatur można podziwiać jeżdżące po szynach repliki lokomotyw i parowozów, które wydają dźwięki i puszczają dym z komina, jak prawdziwe pociągi. Na swej kilkusetmetrowej trasie kolejki napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce. W parku można zobaczyć również miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża w skali 1:10. Do dyspozycji zwiedzających jest też kawiarenka, gdzie można zjeść pyszne ciasto, deser i wypić kawę lub napoje chłodzące.