Świetne otwarcie nowego sezonu

Zakończył się długi weekend majowy, inaugurujący nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, co przełożyło się na ilość pasażerów, którzy skorzystali z pierwszych w tym sezonie kursów nadmorską kolejką.

W tym roku kolejka wyruszyła w trasę wcześniej niż zwykle, bo już w sobotę, 27 kwietnia. Nietypowy skład, złożony z wagonu motorowego MBxd2 oraz zabytkowego wagonu BTxhi od pierwszego kursu o 8:40 z Gryfic cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony turystów, co zapowiadało wysoką frekwencję pasażerów w zbliżający się majowy weekend. I tak też się stało – nadmorska aura, która często o tej porze roku potrafi spłatać figle, tym razem nie zawiodła i już 1 maja składy retro, ciągnięte przez lokomotywę Lxd2 wypełniły się miłośnikami przejażdżek po wąskich torach. Po podsumowaniu wszystkich kursów, miniony  weekend majowy okazał się również wyjątkowo udany pod względem ilości przewiezionych pasażerów.

Podczas tegorocznej majówki Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła 6 418 pasażerów. W porównaniu do roku ubiegłego (5 257 osób) oraz do 2022 r. (2 577 osób), była to frekwencja rekordowa i takie optymistyczne otwarcie nowego sezonu przewozowego dobrze wróży na najbliższą przyszłość spółce Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która w ubiegłym sezonie przewiozła ponad 163 tys. osób.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie przejazdami rewalską wąskotorówką utrzyma się na tak wysokim poziomie, a bieżący sezon przewozowy znów mile zaskoczy kolejnym rekordem w ilości przewiezionych pasażerów. Tymczasem już dziś zapraszamy wszystkich miłośników przejazdów po wąskich torach do skorzystania z kursów rozkładowych, które odbywać się będą codziennie, aż do 29 września 2024 r. Zachęcamy również dzieci szkolne i młodzież oraz seniorów do skorzystania z ofert promocyjnych, projektów: Edukacyjna Podróż w Czasie oraz Kolej na Seniora.

Szczegółowe informacje, dotyczące aktualnych rozkładów jazdy, cenników i promocji można znaleźć na naszej stronie internetowej.