Startujemy w długi weekend majowy

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 27 kwietnia 2024 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpocznie nowy sezon przewozowy, który w tym roku potrwa do 29 września. W tym okresie pociągi kursować będą codziennie, według regularnego rozkładu jazdy.

Tak jak w latach ubiegłych kolejka wyjeżdżać będzie codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo, na nadmorskim odcinku pomiędzy stacjami krańcowymi w Trzęsaczu i Pogorzelicy. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci ostatnim kursem do Gryfic. Składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. Na trasie okolicznościowo kursować będzie również wagon motorowy Mbxd2.

Przejazd pociągu na trasie z Gryfic do Pogorzelicy to prawie dwugodzinna podróż zabytkową trasą wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Na szlaku wąskotorówki znajduje się wiele ciekawych zabytków, takich jak latarnia morska w Niechorzu, ruiny średniowiecznego kościoła na klifie, zespół pałacowo- folwarczny z XVII w. w Trzęsaczu, neogotycki pałac w

Dreżewie, czy dworska rezydencja z końca XVIII w. w Rybokartach.

Podróżując Nadmorską Koleją Wąskotorową po gminie Rewal można dotrzeć do wielu lokalnych atrakcji turystycznych, które oprócz korzystania z morskich i słonecznych  kąpieli mogą stanowić znakomitą alternatywę spędzenia wakacji nad Bałtykiem. Wśród najciekawszych miejsc, wartych odwiedzenia można wymienić: Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, Park Wieloryba w Rewalu, Motylarnię w Niechorzu czy Muzeon - Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.