W niedzielę jeździmy z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz kolejny wyjedzie z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wąskotorową trasę z Gryfic do Pogorzelicy. Przejazdy kolejką będą się odbywały na zasadach dobrowolnych datków do puszek wolontariuszy WOŚP.

To będzie już 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ogólnopolskiej akcji charytatywnej, której symbolem stało się czerwone serduszko. Celem tegorocznej, 32. edycji WOŚP jest zakup sprzętu dla oddziałów pulmologicznych.  Jak mówi Jurek Owsiak, w planach jest zaopatrzenie 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych. Tegoroczna akcja odbywać się będzie pod hasłem: "Tu wszystko gra. OK!".

Nadmorska Kolej Wąskotorowa od wielu lat bierze udział w wielkiej narodowej kweście, współpracując ze sztabami w Gryficach i Niechorzu. W tym roku spółka przekaże na aukcje rodzinne bilety przejazdowe i gadżety, które będzie można wylicytować w niedzielę, 28

stycznia na imprezach, organizowanych w Pobierowie i Gryficach. Ponadto, zgodnie z tradycją na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w puli przedmiotów, przekazanych przez spółkę znajdą się jeszcze dwa specjalne vouchery, umożliwiające zwycięzcom licytacji przejazd w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2. Jeden z voucherów będzie można wylicytować osobiście już w najbliższą niedzielę, na aukcji, organizowanej przez niechorski sztab WOŚP przy budynku OSP w Pobierowie. Drugi voucher na przejazd w kabinie maszynisty wystawiony zostanie na ogólnopolskiej aukcji Allegro przez sztab WOŚP w Gryficach.    

Wszystkim chętnym do skorzystania przejazdów podczas 32. Finału WOŚP przypominamy, że podczas niedzielnych kursów kolejki nie będą pobierane opłaty za bilety, a jedynym warunkiem skorzystaniu z przejazdów będzie dobrowolny datek do puszki WOŚP. Cała kwota, uzbierana podczas kwesty w nadmorskiej wąskotorówce przekazana zostanie do sztabu WOŚP w Niechorzu.

Serdecznie zapraszamy.