Festyn mikołajkowy 2023

W sobotę, 9 grudnia 2023 r., już po raz czwarty na dworcu wąskotorowym w Rewalu odbyła się impreza mikołajkowa, w ramach gminnej akcji pod nazwą Konwój Pomocników Św. Mikołaja. Jedną z atrakcji wieczoru było przybycie Świętego Mikołaja kolejką w świątecznej iluminacji. Mikołajkowy festyn zorganizowany został tradycyjnie panią sołtys i radę sołecką Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Dworcowa impreza rozpoczęła się już o godz. 13 animacjami dla najmłodszych, prowadzanymi w holu dworcowym. W programie znalazły się m.in. warsztaty z Bałtycką Manufakturą Słodkości, dekorowanie pierniczków z rewalską grupą Twórczywo i wspólne oglądanie świątecznych filmów. Od godz. 15:00 uczestników festynu, oczekujących na przybycie Mikołaja zabawiał DJ Tomek oraz dzieci z zespołu muzycznego Dreaming Kids.

Około godz. 17:20, na stację w Rewalu wjechał świątecznie przystrojony pociąg, udekorowany tysiącami światełek, które specjalnie na tę okazję zainstalowali na lokomotywie i wagonach pracownicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Z pociągu wysiadł Święty Mikołaj ze Śnieżynką, a zaraz potem, przy rewalskim dworcu pojawił konwój, złożony z kilkunastu świątecznie oświetlonych pojazdów.

W składzie konwoju znalazły się zarówno nowoczesne wozy bojowe straży pożarnych z Pobierowa i Niechorza, jak też pojazdy innych służb mundurowych: policji i straży granicznej. Przyjazd konwoju był sygnałem dla dzieci, że w końcu nadeszła upragniona pora na wręczanie prezentów.Po krótkim postoju w Rewalu, Konwój Pomocników Świętego Mikołaja oraz nadmorska ciuchcia wyruszyły razem w dalszą drogę do Śliwina, Niechorza i Pogorzelicy– do oczekujących na prezenty dzieci.

W sobotnie popołudnie spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w ramach prezentu mikołajkowego ufundowała wszystkim chętnym przejazdy po wąskotorowym szlaku w pięknym, zimowym anturażu. Bezpłatne przejażdżki ciuchcią cieszyły się dużym zainteresowaniem i ułatwiły turystom i mieszkańcom dojazd na dworcowy festyn mikołajkowy, a potem na bezpieczny powrót do domu.