Świętowaliśmy Dzień Kolejarza

W piątek, 24 listopada 2023 r. w Gryficach, w przeddzień Święta Kolejarza odbyło się spotkanie pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. z Wójtem Gminy Rewal Konstantym Tomaszem Oświęcimskim. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku.

Powoli staje się już tradycją, że w dzień św. Katarzyny Aleksandryjskie, patronki kolejarzy, właściciel Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej organizuje coroczne spotkanie z pracownikami spółki. Uczestników spotkania powitał prezes spółki Janusz Cetera, a następnie wójt Oświęcimski podziękował za sumienną służbę i kontynuowanie wieloletniej tradycji kolejnictwa w powiecie gryfickim oraz złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Kolejarza.

Słów uznania nie szczędzili również zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP - Artur Łącki, Starosta Powiatu Gryfickiego- Ryszard Chmielowicz , Burmistrz Gryfic- Andrzej Szczygieł oraz Radny Powiatowy – Łukasz Czyrny, którzy docenili codzienny trud pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Podkreślono ogromny wkład pracy w utrzymanie techniczne taboru i infrastruktury kolejowej, a także zaangażowanie spółki w działalność na rzecz rozwoju turystyki i promocji powiatu gryfickiego oraz całego regionu.

Podczas piątkowej uroczystości szczególne słowa uznania i gratulacje otrzymał nestor Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – pan Wiesław Kościelny, który w tym roku obchodzi okrągły jubileusz 50- lecia służby na kolei wąskotorowej. Pan Wiesław jest maszynistą i wykwalifikowanym pracownikiem kolejowym z ogromnym doświadczeniem zawodowym. W jednym zakładzie pracy pracuje nieprzerwanie od 15 października 1973 r., czyli już ponad pół wieku. Jak sam mówi, w zawodowej karierze zmieniali się tylko jego szefowie i nazwy zakładu pracy.

- Bardzo jestem dumny i wzruszony, że doceniono mój jubileusz i to właśnie w Dzień Kolejarza. Dla mnie to wielka sprawa, bo to całe moje dorosłe życie – mówi pan Wiesław.

– Właściwie to jestem spełniony zawodowo, bo w ciągu tych 50 lat pracy poznałem wielu ciekawych ludzi i kierowałem różnymi pojazdami szynowymi. Moim ostatnim marzeniem, przed zakończeniem aktywności zawodowej jest poprowadzenie naszym nadmorskim, wąskotorowym szlakiem składu z parowozem Px48 – dodaje Wiesław Kościelny, uśmiechając się pod wąsem.

Panu Wiesławowi serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy zdrowia, pogody ducha oraz wielu kolejnych lat aktywności zawodowej.