Ostatnie kursy sezonu przewozowego

W sobotę, 28 listopada 2023 r. kończy się regularny sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Oznacza to, że od tego momentu pociągi jeździć będą wyłącznie w trybie kursów specjalnych.

Weekendowe kursy październikowe kończą regularny sezon przewozowy, który rozpoczął się w tym roku już 28 kwietnia. Zakończenie sezonu przewozowego nie oznacza jednak, że nadmorska kolejka nie pojawi się już do końca roku na wąskotorowym szlaku.

Pierwsza okazja do ponownego skorzystania z wąskotorowych przewozów turystycznych nadarzy się bowiem już w sobotę, 11 listopada br. W tym wyjątkowym dla wszystkich Polaków dniu odbędą się w Rewalu powiatowo- gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, na które będzie można dojechać pociągiem Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W programie imprezy, oprócz oficjalnej uroczystości w rewalskim kościele, zaplanowany został piknik patriotyczny na dworcu kolejowym w Rewalu. W punkcie kulminacyjnym imprezy odbędzie się inscenizacja przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Warszawy, którą przedstawią członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa. W programie pikniku znajdzie się wiele atrakcji, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

O szczegółach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz o świątecznym rozkładzie jazdy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej będziemy informować już wkrótce na naszej stronie internetowej.