Zapraszamy na wrześniowe wycieczki

Skończyły się wakacje i rozpoczął się wrzesień- czas powrotu do szkół i codziennych obowiązków. Lato wciąż jednak trwa, a początek września to świetny czas na organizację szkolnych wycieczek i jednodniowych wypadów nad morze. Zważając na fakt, że od jakiegoś czasu schyłek lata nad polskim Bałtykiem przyzwyczaił nas do pięknej, słonecznej pogody, co zresztą potwierdzają w tym roku meteorolodzy, Nadmorska Kolej Wąskotorowa przygotowała oferty wycieczek edukacyjnych dla szkół, a także dla seniorów, którzy przecież wakacje mają przez cały rok.

Edukacja w atrakcyjnej formie

Edukacyjna Podróż w Czasie to sprawdzony już projekt, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu. W wersji podstawowej wycieczka składa się z przejażdżki koleją wąskotorową, połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji o bursztynie i dowiedzieć się czym jest bursztyn, skąd się wziął, kiedy i gdzie go szukać, a także w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka czy kamyka.

W bardziej rozbudowanej wersji (Pakiet Historyczny) wycieczka obejmuje dodatkowo odwiedziny MUZEONU – Multimedialnego Muzeum Trzęsacza, gdzie przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych można poznać historię ruin średniowiecznego kościoła na klifie i zobaczyć efekty walki człowieka z morskim żywiołem. Pakiet Przyrodniczy - to kolejna wersja projektu edukacyjnego, która składa się z przejazdu koleją wąskotorową, zwiedzania Muzeum Rybołówstwa Morskiego z lekcją tematyczną pt. "Flora i Fauna Wybrzeża Bałtyku" oraz wstępu do Motylarni w Niechorzu. W Motylarni, podczas prelekcji pt. "Życie i Zwyczaje Motyli Tropikalnych", uczniowie będą mogli uzyskać wiele ciekawych informacji na temat tych pięknych, egzotycznych owadów.

Kliknij po więcej szczegółów

Seniorzy na wąskotorowym szlaku

Z myślą o emerytach i rencistach, przebywających we wrześniu na rewalskim wybrzeżu Bałtyku, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wprowadziła projekt promocyjny pod nazwą Kolej na Seniora. Jest to oferta skierowana do turystów z grupy wiekowej 60+., w ramach której grupy seniorów, składające się z co najmniej 15 uczestników mogą skorzystać z wycieczki, obejmującej zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych na szlaku nadmorskiej wąskotorówki. Zaletą projektu jest nie tylko atrakcyjna forma i promocyjna cena, ale również fakt, że w czasie zwiedzania grupa przemieszcza się do kolejnych miejscowości tylko kolejką, bez konieczności korzystania z dodatkowych środków transportu. Do dyspozycji seniorów są 2 wersje wycieczki. W Pakiecie Podstawowym znajduje się przejazd kolejką i zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, natomiast rozszerzona wersja wycieczki, pod nazwą Dwa Muzea zawiera dodatkowo odwiedziny Multimedialnego Muzeum Trzęsacza oraz zwiedzanie ruin średniowiecznego kościoła na klifie. 

Kliknij po więcej szczegółów

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych powakacyjnych promocji oraz pozostałych usług, przypominając, że w bieżącym sezonie przewozowym pociągi Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej kursować będą codziennie jeszcze do 1 października.