Piknik Patriotyczny w Pogorzelicy

We wtorek, 15 sierpnia 2023 r., Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się na dworcu w Pogorzelicy z okazji Święta Wojska Polskiego. Początek imprezy - godz. 15:45.

Impreza rozpocznie się od inscenizacji napadu bolszewików na pociąg, w której weźmie udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", działająca przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. W programie znajdzie się prezentacja polskich historycznych strojów wojskowych, odbędą się pokazy ładowania działa i muszkietów oraz biesiadowanie przy muzyce na żywo: wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych i pieczenie kiełbasek w ognisku. Podczas imprezy będzie też okazja do zrobienia sobie oryginalnej fotki z żołnierzami z grupy rekonstrukcyjnej i ich sprzętem wojskowym, spróbowania swoich sił na strzelnicy lub możliwość skosztowania przysmaków z piknikowego grilla.

Na zakończenie, o godz. 19:00 odbędzie się koncert zespołu After Blues. Będzie to już drugie w tym sezonie wydarzenie muzyczne z cyklu Blues na Dworcu. Tym razem, na dworcu w  Pogorzelicy zaprezentują się artyści, związani od ponad 40 lat z polską sceną bluesową. Duet After Blues wystąpi w recitalu, złożonym z własnych kompozycji oraz w aranżacjach standardów bluesowych znanych wykonawców, m.in. Erica Claptona, Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Szczecińscy muzycy: Leszek Piłat i Waldemar Baranowski, oprócz tego, że grają na gitarach i śpiewają, obsługują jednocześnie stopami instrumenty perkusyjne, własnej konstrukcji, uzyskując w ten sposób pełne, bluesowe brzmienie. Przed koncertem zespołu, jako support wystąpi gościnnie Włodek "Harmonijka " Zdzienicki, który wykona na harmonijce ustnej kilka improwizacji standardów bluesowych.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Na Piknik Patriotyczny w Pogorzelicy zapraszają: Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Gmina Rewal, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", Nadleśnictwo Gryfice, Wodociągi Rewal oraz Sołtys oraz Rada Sołecka Pogorzelicy.