Wesoły Konduktor pojedzie z orkiestrą

To już ostatnia okazja tym sezonie, aby spotkać Wesołego Konduktora, w rolę którego wciela się klaun Tomek. W sobotę, 12 sierpnia 2023 r. nasz konduktor zakończy cykl 3 spotkań w pociągach i na dworcach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W ramach spotkań z Wesołym Konduktorem w pociągach oraz na wesołych peronach w Trzęsaczu i Pogorzelicy odbędą się animacje i zabawy przy muzyce: wspólne zabawy, puszczanie baniek mydlanych oraz pokazy sztuczek z elementami iluzji scenicznej.

Animacje potrwają do godz. 15. Zabawy Wesołego Konduktora to nie jedyna atrakcja, na którą mogą liczyć pasażerowie nadmorskiej kolejki w najbliższą sobotę. Tego dnia w pociągach pojawią się muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low z Gryfic, którzy będą umilać podróż po wąskotorowych szlakach Gminy Rewal.

Orkiestra Red Swing Low to blisko 100- osobowa grupa młodych muzyków i tancerek z całego województwa zachodniopomorskiego, działająca przy Domu Kultury w Gryficach pod dyrekcją Krzysztofa Malickiego. Podczas swojej 15-letniej działalności zespół występował nie tylko Polsce, ale również za granicą, gdzie gościł w takich krajach jak Litwa, Dania, Niemcy, Hiszpania, a nawet Stany Zjednoczone. W sobotę, ze względu na ograniczoną przestrzeń wagonów gryficka orkiestra zaprezentuje się w zmniejszonym składzie. Orkiestra zagra zarówno klasyczne kompozycje, jak również aranżacje muzyki popularnej takich artystów jak Michael Jackson, Pharrell Williams, Lady Gaga, Deep Purple czy Aerosmith. Serdecznie zapraszamy.