Blues na Dworcu

W piątek, 28 lipca 2023 r. zapraszamy na dworzec w Rewalu na koncert legendarnego zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Koncert,organizowany przez Nadmorską Kolej Wąskotorową rozpocznie się o godz. 20:00.

Zespół Nocna Zmiana Bluesa od 40 lat występuje na koncertach w Polsce i na całym świecie. W trakcie czterech dekad działalności zespół wykreował własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. W tym czasie grupa wydała 28 płyt, z których 4 osiągnęły status „Złotej płyty”. Sławomir Wierzcholski, charyzmatyczny lider zespołu, to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!. Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”. Na dworcowej scenie w Rewalu zespół zagra w składzie:Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna,Witold Jąkalski – slide gitar, Wiesław Kryszewski – gitara , Piotr Dąbrowski – gitara basowa

oraz Grzegorz Minicz – bębny, tara. Grupa zaprezentuje swoje najpopularniejsze utwory oraz najnowsze piosenki z ostatniej płyty pt. „Amazonia”.

Organizatorem koncertu jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Gryficach. Gmina Rewal. Nadleśnictwo Gryfice oraz Kompleks Wczasowy Sandra SPA w Pogorzelicy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy