Seniorzy jechali nadmorską kolejką

W czwartek, 8 września 2022 r., zgodnie z wieloletnią tradycją, na pokładzie nadmorskiej kolejki gościliśmy seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Gryficach. Pensjonariusze wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce po wąskich torach na trasie z Gryfic do Trzęsacza.

Wrześniowe wycieczki nad morze dla seniorów z gryfickich domów pomocy społecznej są od lat atrakcyjną alternatywą spędzenia czasu i okazją do oderwania się, choć na chwilę od trosk i codziennej rutyny. Tego rodzaju społeczną działalność wspiera od wielu lat spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa, zapewniając pensjonariuszom darmowy przejazd kolejką na malowniczej trasie z Gryfic do Trzęsacza. W tym roku, w wyprawie do Trzęsacza wzięło udział ponad 100 osób, a wśród nich, jedna z opiekunek, która specjalnie na okazję przejazdu wąskotorówką ubrała się w mundur kolejarski. Gratulujemy oryginalnego pomysłu i fantazji!

- Oprócz przejazdu kolejką, na naszych podopiecznych czeka dzisiaj jeszcze sporo atrakcji - mówi pani Marzena Pelc - dyrektor DPS w Gryficach i organizatorka przedsięwzięcia.

- Najpierw słodki poczęstunek: drożdżówka i kawa, a potem poszukiwanie skarbów na plaży. W tym roku na naszej imprezie pojawią się też specjalni goście: pan Starosta Powiatu Gryfickiego - Ryszard Chmielowicz oraz wójt Gminy Rewal - Konstanty Tomasz Oświęcimski - dodaje z satysfakcją pani dyrektor.

Pani dyrektor serdecznie gratulujemy pomysłu i wzorowej organizacji imprezy, a seniorom życzymy, aby wrażenia i pozytywne emocje z wycieczki pozostały jak najdłużej w ich wspomnieniach.