Festiwal jazzowy w Rewalu

Jazzowy Festiwal w Rewalu pn. „ A może Jazz” już za nami. Na scenie podczas czterodniowego festiwalu pojawiło się wielu czołowych muzyków jazzowych.

Od pierwszego dnia kiedy wystąpili świetni Tribute To Miles Orchestra oraz legenda polskiej sceny muzycznej Włodzimierz Nahorny, który uhonorowany został Wielorybem Jazzu 2022 Rewal rozbrzmiewał jazzem w najlepszym wydaniu. Pogoda nie zniechęciła muzyków, koncert Cosmic Silence Leszeka Żądło i Joahima Mencla odbył się w Restauracji California.

We wtorek wystąpiły kolejne gwiazdy Skaldowie na Jazzowo- Trio Wojciecha Gogolewskiego, ZK Collaboration oraz Marek Kądziela Jazz Ensemble.

W środę wystąpił niesamowity Mariusz „Fazi” Mielczarek, który wraz z Adamem Lewandowskim, Piotrem Wromblem i Zbigniewem Wrombelm zagrali wspaniały jazz, aranżacje muzyki filmowej uwiodły zgromadzoną publiczność. Zespół New Bone, który wystąpił w zamian za EABS okazał się również strzałem w dziesiątkę.

Ostatniego dnia Festiwalu Jazzowego w Rewalu na scenę wkroczył klan Pospieszalskich skradając serca widowni oraz energetyczny Mikołaj Kaniewski Qartet. Kuratorem Festiwalu był uznany i ceniony Wojciech Konikiewicz.

Wspomnienia z tego muzycznego jazzowego święta pozostaną z nami na długo. Wydarzenie wspierał Pan Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pomorze Zachodnie.

 Dominika Winiarska-Chodziutko