Udany piknik na rewalskim dworcu

Setki turystów bawiły się w sobotnie popołudnie na Pikniku Wąskotorowym, zorganizowanym na dworcu w Rewalu przez Nadmorską Kolej Wąskotorową.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia dla dzieci, w którym, w autorskim programie wystąpił Klaun Tomi, znany pasażerom nadmorskiej wąskotorówki jako Wesoły Konduktor. W półgodzinnym show nie brakowało zabawnych animacji dla maluchów oraz pomysłowych trików iluzjonistycznych.

Następnie na scenie wystąpił Włodek Zdzienicki, który zagrał na harmonijce standardy bluesowe i zespół Bastek Band z Kamienia Pomorskiego.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na sobotniej imprezie uhonorowany został milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w latach 2014-22. W ceremonii wzięli udział: poseł Artur Łącki, Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz, Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Sołtys Rewala Dominika Chodziutko oraz prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Janusz Cetera.

Milionowy pasażer, którym okazał się pan Ryszard Błażej z Wrocławia, przybył na piknik z pobliskiego Pustkowa, gdzie przebywa na urlopie z żoną Agatą oraz synkiem Wojtusiem. Pan Ryszard został obdarowany wieloma upominkami, z których najcenniejszym okazał się voucher na weekendowy pobyt dla całej rodziny w jednym z kompleksów wypoczynkowych Sandra SPA w Karpaczu lub Pogorzelicy, ufundowany przez sponsora - Janusza Zalewskiego.

Podczas sobotniego pikniku nie brakowało konkursów, w których nagrody ufundowała Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz partnerzy z Parku Wieloryba w Rewalu, Muzeum Multimedialnego w Trzęsaczu i niechorskiej Motylarni. Jak na każdym pikniku, organizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową pojawiła się również niezawodna jak zawsze Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", która zaprezentowała się w historycznych strojach i oddała salwę z armaty. Armatę odpalił wójt Gminy Rewal we własnej osobie.

Na zakończenie imprezy, tuż po godz. 20, na dworcowej scenie pojawił się zespół Żuki, w składzie: Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka oraz Joachim Perlik. W ponad godzinnym koncercie składającym się z największych przebojów z repertuaru The Beatles, Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena panowie z Bydgoszczy po raz kolejny udowodnili, że pomimo upływającego czasu (już 35 lat razem na scenie) liczy się nie wiek, a rockandroll'owa pasja i muzyczny profesjonalizm. Wszystkie utwory, zaprezentowane na dworcowej scenie w Rewalu zostały wykonane na najwyższym, artystycznym poziomie, co doceniła publiczność, nagradzając artystów

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, organizator Pikniku Wąskotorowego w Rewalu serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły sobotnią imprezę.

Dziękujemy naszym sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Gryficach, Gminie Rewal, Nadleśnictwu Gryfice, Wodociągom Rewal oraz Panu Januszowi Zalewskiemu.

Wielkie podziękowania należą się też naszym partnerom. Dziękujemy za wsparcie Parkowi Wieloryba z Rewala, Motylarni z Niechorza, Muzeonowi z Trzęsacza oraz Grupie Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa.

Imprezę wspierali również partnerzy medialni: Kurier Szczeciński i Infoludek, którym również serdecznie dziękujemy.