W długi weekend wracamy na szlak.

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od majówki popularna ciuchcia kursować będzie na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą codziennie, aż do końca września.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40  ze stacji w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci do Gryfic ostatnim kursem (odjazd o godz. 17:45 z Pogorzelicy). Podobnie jak w poprzednich latach składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. W okresie przedwakacyjnym okazjonalnie kursować będzie również wagon motorowy MBxd2.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jest obok latarni morskiej w Niechorzu i ruin średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu jedną z największych atrakcji gminy Rewal i znajduje się w czołówce sztandarowych produktów turystycznych Pomorza Zachodniego. Przejazdy kolejami wąskotorowymi cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością wśród turystów.

Z raportu, sporządzonego przez Urząd Transportu Kolejowego i opublikowanego na początku stycznia 2021 r. wynika, że w 2019 r. z przewozów wąskotorowych w Polsce skorzystało ponad 900 tys. osób. Liderem przewozowym wśród operatorów linii wąskotorowych w naszym kraju jest niezmiennie Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która każdego roku w regularnym sezonie przewozi średnio150 tys. pasażerów.

Jeśli w tym roku pogoda dopisze i nie powrócą obostrzenia covidowe, to mamy nadzieję, że zainteresowanie ze strony turystów będzie jeszcze większe i być może padnie kolejny rekord ilości przewiezionych pasażerów. A już dziś serdecznie zapraszamy do odbycia sentymentalnej podróży w czasie, wąskotorowym szlakiem, wśród malowniczych nadmorskich krajobrazów. Na trasie wąskotorówki znajduje się wiele zabytków architektury oraz wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych.

ROZKŁAD JAZDY

obowiązuje w terminie: 30.04-30.09.2022 r.