Bluesowy dworzec

Przy pięknej, wakacyjnej pogodzie oraz licznie zgromadzonej publiczności odbyła się w niedzielę, 15 sierpnia 2021 r. kolejna impreza w ramach obchodów 125-lecia Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Na dworcu w Pogorzelicy zaprezentowali się artyści, związani od ponad 40 lat z polską sceną bluesową. Duet After Blues wystąpił w recitalu, złożonym z własnych kompozycji oraz w aranżacjach standardów bluesowych znanych wykonawców, m.in. Erica Claptona, Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Szczecińscy muzycy: Leszek Piłat i Waldemar Baranowski, oprócz tego, że grali na gitarach i śpiewali, obsługiwali jednocześnie stopami instrumenty perkusyjne, własnej konstrukcji, uzyskując w ten sposób pełne, bluesowe brzmienie. Przed koncertem zespołu, na dworcowej scenie w Pogorzelicy, jako support wystąpił gościnnie Włodek Zdzienicki, który wykonał na harmonijce ustnej kilka improwizacji standardów bluesowych, wprowadzając

publiczność w odpowiedni nastrój. Koncert "Blues na Dworcu" zorganizowała spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa przy współpracy z panią sołtys Izabelą Kogut oraz Radą Sołecką Pogorzelicy.