Popularne pytania

Pierwszy miesiąc  sezonu przewozowego już za nami.Do wakacji coraz bliżej, a zainteresowanie przejazdami Nadmorską Koleją Wąskotorową wzrasta z dnia na dzień. Mnożą się również pytania, z którymi zwracają się do nas pasażerowie. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na informacje, ale też aby ułatwić dostęp do najważniejszych zagadnień, które Państwa nurtują na co dzień, stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że nasza lista zaoszczędzi Państwu czasu na wyszukiwanie informacji i w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z naszych usług.

1. Czy kolejka jeździ codziennie?

Tak. 30 kwietnia 2022 r. rozpoczął się nowy sezon przewozowy i od tego momentu kolejka jeździ codziennie. Oznacza to, że pociągi kursują regularnie, według regularnego rozkładu jazdy do niedzieli,2 października 2022 r. Po tym terminie pociągi kursować będą już tylko w trybie posezonowym, o czym poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.

2. Czy trzeba/ można zarezerwować miejsce w pociągu?

Nie robimy rezerwacji miejsc w pociągach. Jednakże, w przypadku grup zorganizowanych, pow. 20 osób prosimy o zgłaszanie przejazdu, kontaktując się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem. W takim przypadku prosimy o podanie  ilości podróżujących osób, miejsca rozpoczęcia podróży i planowany czas odjazdu i powrotu. Takie informacje pozwolą nam dopasować rozmiar taboru oraz uniknąć spotkania się w jednym pociągu wielu grup w tym samym czasie.

Uwaga:  zgłoszenie przejazdu grupy nie jest gwarancją wolnych miejsc w pociągach.

 3. Czy rozkład jazdy na stronie internetowej jest aktualny?

Tak, zarówno  rozkład jazdy pociągów, jak i  wszystkie inne informacje, zamieszczone na naszej oficjalnej stronie internetowej www.kolej.rewal.pl są aktualne.

Uwaga: Oprócz naszej oficjalnej strony internetowej www.kolej.rewal.pl, zaprojektowanej w charakterystycznej czerwono- bordowej szacie graficznej, funkcjonują również inne strony i portale, które zamieszczają informacje o Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Niestety, nie zawsze informacje podawane na innych stronach są aktualne, za co Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie ponosi odpowiedzialności.

4. Czy podróż można przerwać, np. na zwiedzanie i potem dalej kontynuować?

Tak. Wsiadając na jednej ze stacji możemy wysiąść na dowolnej stacji, zwiedzić okolicę, a potem kontynuować podróż w tym samym kierunku. Bilet jest ważny w dniu zakupu i obowiązuje na trasie przejazdu 6 kolejnych stacji w jedną stronę.

Przykład: Kupiliśmy bilet w jedną stronę w Pogorzelicy, więc możemy wysiąść na każdej następnej stacji, zwiedzić miejscowość, a następnie jednym z kolejnych kursów kontynuować podróż w tym samym kierunku. Ostatnią stacją, na której traci ważność nasz bilet jest 6. stacja, licząc od stacji , na której rozpoczęliśmy podróż, czyli w tym przypadku stacja Trzęsacz. To samo dotyczy biletu tam i z powrotem, który obowiązuje na trasie 12 stacji.

5. Czy można przewozić wózek i czy taka usługa jest dodatkowo płatna?

Wózki można przewozić w specjalnym wagonie do przewożenia wózków i rowerów. Przewóz wózków jest bezpłatny.

6. Czy wózek można przewozić w wagonie osobowym?

Tak. W przypadku osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci, śpiących w wózku można przewozić wózek w wagonie osobowym. W takim przypadku prosimy o skontaktowanie się z kierownikiem pociągu lub konduktorem, który wskaże odpowiednie miejsce do transportu osoby w wózku.

7. Czy są zniżki dla dzieci?

Tak, zniżki dla dzieci zawarte są w bilecie rodzinnym.

8. Gdzie można kupić bilet?

Bilet można kupić u konduktora, po wejściu do pociągu, bez uiszczania dodatkowej opłaty. Sprzedaż odbywa się za pomocą karty płatniczej lub gotówką. Przy transakcjach gotówkowych prosimy o przygotowanie wyliczonej kwoty.

Uwaga: bilety nie są sprzedawane na peronach.

W miesiącach wakacyjnych bilety można nabyć również w kasach dworcowych w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

9. Jak kursują pociągi do Gryfic?

Pociąg codziennie wyjeżdża z Gryfic o godz. 8:40. Jest to jedyny kurs nad morze w ciągu dnia. Podobnie jest z powrotem do Gryfic - jest tylko jeden kurs powrotny - o godz. 17:45 z Pogorzelicy. Tym kursem pociąg wraca do zajezdni w Gryficach.