Weekend z pająkami

Pomimo upalnej pogody, setki turystów odwiedziło wystawę pająków i insektów, zorganizowaną w miniony weekend na dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Pogorzelicy.

Dworcowa ekspozycja powstała dzięki zaangażowaniu 2 młodych pasjonatów z Gryfic: Konrada Żądło, głównego pomysłodawcy i właściciela większości pająków, zaprezentowanych w Pogorzelicy oraz jego starszego kolegi, Michała Krzysicy, specjalizującego się w hodowli mrówek.

Oprócz kolekcji jadowitych pająków, mrówek i egzotycznych insektów, odwiedzający wystawę mogli podziwiać również gekona orzęsionego i kameleona lamparciego. Szczególnie ten ostatni okaz wzbudzał największe zainteresowanie i przykuwał uwagę swym pięknym, modro-zielonym ubarwieniem.

 

- Bardzo dobrze, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa daje możliwość lokalnym pasjonatom do organizacji tego typu wydarzeń -mówi pani Marzena, nauczycielka języka polskiego w jednej z gryfickich szkół, która o wystawie dowiedziała się z Internetu.

- Konrad jest moim uczniem, który już wcześniej pokazywał swoje kolekcje w szkole. Gdy tylko się dowiedziałam, że  organizuje pokaz pająków na dworcu, postanowiliśmy z mężem zabrać nasze wnuki: Agatkę i Adasia do Pogorzelicy. Jestem dumna z chłopców, bo mają wspaniałe hobby i mogą być wzorem dla dzisiejszej młodzieży - dodaje nauczycielka.

Konradowi i Michałowi gratulujemy udanej wystawy i dziękujemy za bezpłatne udostępnienie swych niesamowitych kolekcji. Mamy nadzieję, że za rok wystawa młodych pasjonatów powróci na dworzec w Pogorzelicy, wzbogacona o nowe egzotyczne okazy.