Rajd Militarny na dworcu

Dworzec kolejowy w Rewalu był ostatnim przystankiem Rajdu Militarnego ze Świnoujścia do Rewala, który w niedzielę, 26 lipca 2020 r. uświetnił 75. rocznicę uruchomienia po wojnie Gryfickiej Kolei Dojazdowej.

W niedzielnym pokazie, zorganizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową przy współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" z Trzebiatowa zaprezentowane zostały pojazdy wojskowe z okresu powojennego oraz stroje

polskich żołnierzy z różnych epok historycznych. W wydarzeniu na rewalskim dworcu uczestniczyła grupa młodych adeptów dziennikarstwa, przebywająca w Rewalu na obozie "Potęga Prasy", zorganizowanym pod patronatem medialnym dodatku do tygodnika Angora- Angorka.

<hrid="system-readmore" />

W ramach obozu młodzież bierze udział w warsztatach radiowych, telewizyjnych i prasowych, prowadzi własną stację radiową, wydaje gazetę oraz zamieszcza reportaże na You Tube.Niedzielna impreza była zatem doskonałą okazją dla młodych dziennikarzy do sprawdzenia swoich umiejętności, nabytych podczas kursów dziennikarskich. Tematem wiodącym wywiadów i reportaży była oczywiście bogata historia nadmorskiej wąskotorówki .