Dezynfekcja to podstawa!

Od chwili, kiedy Nadmorska Kolej Wąskotorowa wznowiła swoją działalność przewozową minął miesiąc. Pomimo wciąż istniejącego zagrożenia epidemicznego, kolejka kursuje codziennie na trasie z Gryfic do Pogorzelicy, jak zawsze wzbudzając pozytywne emocje i radość turystów.Tegoroczny sezon przewozowy rozpoczął się w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z ponad miesięcznym poślizgiem. Okres, w którym czasowo wstrzymane były kursy kolejki wykorzystany został przez spółkę na przygotowanie się do nowej sytuacji, w której znaleźliśmy się wszyscy po wybuchu pandemii.

Tabor kolejowy wyposażony został w urządzenia i środki do dezynfekcji oraz instrukcje z informacjami, jak prawidłowo myć i odkażać ręce. We wszystkich wagonach pojawiły się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a punkty kasowe na dworcach wyposażone zostały w osłony pleksiglasowe, oddzielające kasjerów od klientów. Obsługa pociągów przez cały czas korzysta ze środków ochrony osobistej w postaci maseczek z filtrami oraz przyłbic ochronnych.

Wprowadzone zostały również procedury bezpieczeństwa, zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów pociągi poddawane są regularnie kompleksowej dezynfekcji. Pasażerowie proszeni są przez obsługę o dezynfekowanie rąk przed wejściem do pociągu i korzystanie z maseczek ochronnych oraz innych indywidualnych środków ochrony górnych dróg oddechowych. Osoby, które nie zabrały ze sobą własnych maseczek, mogą je nabyć w atrakcyjnej cenie w punktach kasowo- informacyjnych, znajdujących się na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu oraz nie pojawią się nowe fale zachorowań w regionie, sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej potrwa do 30 września. W tym czasie kolejka kursować będzie codziennie, według rozkładu jazdy, zamieszczonego na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.