Ruszyła maszyna po szynach...

11 czerwca, w święto Bożego Ciała rozpoczął się nowy sezon przewozowy w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od czwartku pociągi kursować będą zgodnie z regularnym rozkładem jazdy codziennie, aż do 30 września.

W tym roku miłośnicy przejazdów po wąskich torach długo czekali na moment powrotu nadmorskiej kolejki na szlak. Zgodnie z zapowiedziami wąskotorówka rozpoczęła swój sezon przewozowy w weekend Bożego Ciała. Pomimo niezbyt przychylnej deszczowej pogody, czwartkowe kursy wąskotorówki cieszyły się dużym powodzeniem.

Pierwszym pasażerem tegorocznego sezonu okazał się mieszkaniec Dzierżoniowa, który wraz z dzieckiem gościł na wybrzeżu, w pobliskim Łukęcinie. Turysta nie po raz pierwszy podróżował kolejką, a tym razem skorzystał z promocyjnego przejazdu o godz. 8:40 z Gryfic do Trzęsacza.

Pierwszy dzień kursowanie kolejki niestety pokazał, że nie wszyscy pasażerowie zastosowali się do zaleceń bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mających zastosowanie w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju. Przypominamy zatem, że w dalszym ciągu obowiązuje przepis o zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej oraz w publicznej przestrzeni otwartej, gdy nie można zachować 2-metrowej odległości od innych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i obsługi, prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu w wagonach i na peronach oraz o nakładanie maseczek lub innych środków ochrony górnych dróg oddechowych przed wejściem do pociągu, a także noszenie zabezpieczeń w trakcie podróży. Prosimy też o każdorazowe dezynfekowanie rąk przed wejściem do wagonów.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy wszystkim pasażerom miłych wrażeń w podróżach po wąskich torach.