Kolejka gotowa do startu

Wyjątkowa sytuacja, spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiła, że rozpoczęcie nowego sezonu przewozowego w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej przesunięte zostało z weekendu majowego na święto Bożego Ciała, przypadające w tym roku na 11 czerwca.

Czas narodowej izolacji, jakkolwiek trudny dla wszystkich, bo związany z zakłóceniem zawodowych czynności, w przypadku nadmorskiej wąskotorówki został racjonalnie wykorzystany do wykonania wielu prac konserwacyjnych i remontowych.

Kwietniowa susza umożliwiła ekipie wąskotorówki uporządkowanie przepustów i rowów melioracyjnych, usytuowanych przy torowiskach i pozwoliła na wykonanie prac konserwacyjnych na moście w Modlimowie oraz wymianę starych podkładów kolejowych na trasie Modlimowo- Niedźwiedziska.

W ramach przygotowań do sezonu przewozowego przeprowadzono szczegółowe przeglądy techniczne lokomotyw i taboru kolejowego oraz uporządkowano teren wokół dworców kolejowych.

W związku z przedłużającą się sytuacją epidemiczną podjęte zostały działania, mające na celu zabezpieczenie pasażerów i załogi przed zakażeniem koronawirusem.

Punkty kasowe na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy wyposażone zostały w osłony pleksiglasowe, oddzielające kasjerów od klientów. Zakupione zostały również urządzenia i środki do dezynfekcji taboru. W wagonach pojawiły się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Obsługa pociągów otrzymała od Wójta Gminy Rewal środki ochrony osobistej w postaci maseczek z filtrami, gogli oraz przyłbic ochronnych.

Podczas tegorocznego sezonu przewozowego, w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej zachowane będą wszelkie procedury bezpieczeństwa, zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego .