Wycieczka Edukacyjna w nowej odsłonie

Początek nowego roku szkolnego to świetny okres na organizację szkolnych wycieczek i krótkich wypadów nad morze, tym bardziej, że po pięknych, słonecznych wakacjach wszyscy liczą na nie mniej pogodny wrzesień. Mając to na uwadze, spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa przygotowała w tym roku nową ofertę promocyjną - Pakiet Przyrodniczy, dostępny już od września w ramach Edukacyjnej Podróży w Czasie.

Edukacyjna Podróż w Czasie to projekt Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, realizowany przy współpracy z lokalnymi atrakcjami turystycznymi. Akcja promocyjna skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i średnich i ma na celu przekazanie informacji o historii, dziedzictwie kulturowym i walorach przyrodniczych polskiego wybrzeża Bałtyku. Jest to pomysł godny rozważenia, tym bardziej, że przyjemność, czerpana z obcowania z naturą została tu połączona z edukacją w atrakcyjnej formie i co nie mniej ważne - w promocyjnych cenach.

Projekt obejmuje 3 wersje wycieczki edukacyjnej. W podstawowej, 3-godzinnej wersji (Pakiet Podstawowy) wycieczka składa się z przejażdżki koleją wąskotorową na trasie Trzęsacz - Niechorze-Trzęsacz, połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pod nazwą "Poławiacze Bursztynu" i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, np., kiedy i gdzie wybrać się na poszukiwania bursztynu lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka.

W drugiej, czterogodzinnej wersji (Pakiet Optymalny) wycieczka obejmuje dodatkowo zwiedzanie Multimedialnego Muzeum w Trzęsaczu, gdzie przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych można poznać historię ruin średniowiecznego kościoła na klifie i zobaczyć efekty walki człowieka z morskim żywiołem.

Pakiet Przyrodniczy - to najnowsza i czasowo najdłuższa (4,5 godziny) propozycja wycieczki w ramach projektu Edukacyjna Podróż w Czasie. Wycieczka obejmuje przejazd koleją wąskotorową, zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego z lekcją muzealną pt. "Flora i Fauna Wybrzeża Bałtyku"oraz wstęp do Motylarni w Niechorzu. W Motylarni, podczas prelekcji pt. "Życie i Zwyczaje Motyli Tropikalnych", uczniowie będą mogli dowiedzieć się o cyklu życia motyli i poznać zwyczaje tych niezwykłych, kolorowych owadów.

W każdym z wariantów gwarantowana jest ciekawa przygoda z edukacyjną w tle, jako alternatywne uzupełnienie lekcji przyrody lub historii.

Ze szczegółami oferty Edukacyjna Podróż w Czasie można zapoznać się na stronie internetowej (kliknij tutaj po szczegóły oferty).

Edukacyjna Podróż w Czasie możliwa jest dzięki współpracy partnerskiej Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z Muzeum Rybołówstwa Morskiego i Motylarnią w Niechorzu oraz Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu.

Oferta promocyjna obowiązuje do 30.09.2018 r.