Z przewodnikiem po wąskich torach

W każdą środę, do końca sierpnia Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z wycieczki krajoznawczej po gminie Rewal. Oferta przeznaczona jest dla turystów indywidualnych, którzy chciałby poznać historię regionu i ciekawostki, związane z miejscowościami, przez które wiedzie trasa nadmorskiej wąskotorówki.

Aby wziąć udział w wycieczce, wystarczy kupić bilet przejazdowy i wsiąść do odpowiednio oznakowanego wagonu, w którym znajdować się będzie licencjonowany przewodnik PTTK. Pociąg odjeżdża z dworca w z Pogorzelicy, w każdą środę o godz. 14:10. Już z chwilą odjazdu pociągu przewodnik opowiadać będzie o walorach turystycznych i atrakcjach miejscowości, przez które aktualnie przejeżdża pociąg. Na kolejnych stacjach do wycieczki dołączać będą kolejni turyści, którzy wsiądą do pociągu według regularnego rozkładu jazdy( Pogorzelica Sandra 14:15, Niechorze Gł. 14:21, Niechorze Lat. 14:24, Śliwin 14:35, Rewal 14:41) Po osiągnięciu stacji końcowej w Trzęsaczu uczestnicy wycieczki utworzą grupę zorganizowaną i wraz z przewodnikiem udadzą się szlakiem ciekawych atrakcji turystycznych tej miejscowości. Na szlaku wycieczki znajdują się m.in. kościół neogotycki z 2. połowy XIX, park pałacowy z zabytkowym drzewostanem oraz ruiny średniowiecznego kościoła na klifie.

Na zakończenie, przy ruinach kościoła w Trzęsaczu przeprowadzony zostanie krótki quiz z pytaniami, dotyczącymi miejsc i atrakcji, omawianych w trakcie trwania wycieczki. Warto skupić się podczas oprowadzania po atrakcjach, ponieważ zwycięzca quizu otrzyma nagrodę w postaci upominków, ufundowanych przez Nadmorską Kolej Wąskotorową oraz jej partnerów. W zestawie upominków znajdują się bilety wstępu do Muzeum Multimedialnego na Klifie w Trzęsaczu, pizza rodzinna XXL od restauracji  15. Południk w Trzęsaczu, bilet rodzinny na przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową, zestaw przewodników oraz gadżety od gminy Rewal.

Po zakończeniu wycieczki uczestnicy będą mogli indywidualnie powrócić wąskotorówką ze stacji w Trzęsaczu, według regularnego rozkładu jazdy (odjazd w kierunku Pogorzelicy o godz. 17:00).

Serdecznie zapraszamy.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa informuje, że nie prowadzi przedsprzedaży biletów i rezerwacji miejsc oraz nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie i bezpieczeństwo poszczególnych uczestników wycieczki.

Regulamin wycieczki

1. W wycieczce z przewodnikiem mogą wziąć udział turyści indywidualni. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnego biletu przejazdowego Nadmorską Koleją Wąskotorową (indywidualnego lub rodzinnego w jedną lub w obie strony). Wycieczka nie jest przeznaczona dla grup zorganizowanych, korzystających z przejazdów grupowych.

2. Uczestnicy wycieczki nabywają bilety przejazdowe we własnym zakresie, w regularnych cenach, według aktualnego cennika Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o.

3. Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie prowadzi przedsprzedaży biletów i rezerwacji miejsc w pociągu dla uczestników wycieczki.

4. Pilotem wycieczki jest licencjonowany przewodnik PTTK.

5. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są przestrzegać zasad regulaminu i postępować zgodnie z zaleceniami i poleceniami pilota wycieczki.

6. Akcja promocyjna dotyczy wyłącznie środowego kursu na trasie Pogorzelica- Trzęsacz. Wycieczka rozpoczyna się z chwilą odjazdu pociągu ze stacji w Pogorzelicy (godz. 14:10) i kończy się przy ruinach kościoła na klifie w Trzęsaczu. O oficjalnym zakończeniu wycieczki uczestników informuje przewodnik.

7. Po dotarciu pociągu do stacji końcowej w Trzęsaczu uczestników wycieczki prosimy o zameldowanie się u przewodnika wycieczki.

8. W trakcie trwania wycieczki uczestników uprasza się o poruszanie się w zwartej grupie i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

9. Podczas zwiedzania należy zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami kultury, unikać głośnych rozmów, palenia tytoniu i zakłócania porządku publicznego.

10. W przypadku naruszania zasad regulaminu, osoby nieprzestrzegające zaleceń pilota proszone będą o odłączenie się od grupy.

11. Po zakończeniu wycieczki uczestnicy wracają we własnym zakresie, pamiętając, że ostatni kurs powrotny koleją wąskotorową z Trzęsacza jest o godz. 17:00.

12. Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. oraz przewodnik wycieczki nie ponoszą odpowiedzialności za zachowanie i bezpieczeństwo poszczególnych uczestników wycieczki.