Drogi do Niepodległości

Impreza odbędzie się w Święto Konstytucji 3.Maja. Już od godz. 10 na dworcach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy rozstawieni zostaną żołnierze z Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz", ubrani w stroje wojsk polskich z różnych epok.

Organizatorami imprezy jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz Sołtys i Rada Sołecka Pogorzelicy. Piknik rozpocznie się w samo południe. W programie festynu przewidziane są liczne atrakcje: wspólne śpiewanie pieśni wojskowych, zawody strzeleckie, animacje dla najmłodszych, quiz historyczny oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo.W trakcie imprezy serwowana będzie grochówka z wojskowej garkuchni, kiełbaski i smakołyki z grilla oraz ciasto własnego wypieku. Rozpalone zostanie również ognisko, w którym będzie można samodzielnie upiec kiełbaski. A co warte podkreślenia - na imprezę w Pogorzelicy będzie można dojechać, a potem bezpiecznie powrócić Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Harmonogram imprezy.

10:00 - Rozstawienie na dworcach kolei żołnierzy w strojach z różnych epok historycznych z Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz", zapraszanie pasażerów do wzięcia udziału w pikniku,

11:30 - Przejazd żołnierzy z grup rekonstrukcyjnych do Pogorzelicy,

12:05 - Wjazd żołnierzy na dworzec w Pogorzelicy,

12:15 - Oddanie salwy z działa i rozpoczęcie pikniku,

12:30 - Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z muzykantami,

13:00 - Rozpoczęcie animacje dla dzieci

13:15 - Quiz historyczny

13:30 - Zabawa taneczna przy muzyce na żywo