W święta zagraliśmy z WOŚP

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia turyści, goszczący na rewalskim wybrzeżu mieli po raz kolejny możliwość skorzystania z zimowych przejażdżek nadmorską wąskotorówką, a przy okazji mogli, wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wesprzeć oddziały noworodkowe w całej Polsce.

Tym razem pogoda okazała się łaskawsza niż w latach ubiegłych i we wtorkowy, świąteczny poranek, amatorów spacerów po nadmorskich okolicach przywitało piękne słońce. Sprzyjająca aura przełożyła się również bezpośrednio na większe zainteresowanie turystów świątecznymi kursami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, podczas których wolontariusze z gryfickiego sztabu kwestowali na rzecz 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogólnopolskiej zbiórce w pociągach nadmorskiej wąskotorówki towarzyszyła ekipa telewizji TVN, która, jako patron medialny, już po raz drugi relacjonować będzie na żywo finał tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

Dziękujemy naszym pasażerom, którzy hojnie włączyli się do akcji Fundacji, przekazując datki na rzecz oddziałów neonatologicznych. Po przeliczeniu przez komisję WOŚP okazało się, że 26 grudnia, podczas 4 świątecznych kursów zebraliśmy do puszek łącznie 925,39 zł, 7 Euro i 20 Koron, czyli kwotę dwukrotnie większą niż przed rokiem.

Dziękujemy również panu Pawłowi Kamińskiemu - szefowi gryfickiego sztabu WOŚP oraz wolontariuszom Fundacji, którzy poświęcili swój wolny czas na zbiórkę pieniędzy w pociągu. To dzięki takim osobom i ich zaangażowaniu, z roku na rok przybywa w naszych szpitalach specjalistycznego sprzętu, ratującego życie pacjentom w całej Polsce.

A już dziś zapraszamy do udziału w licytacji WOŚP, która odbędzie się w Gryficach, w niedzielę, 14 stycznia 2018 r. podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania będą m in. vouchery na przejazd kolejką wąskotorową w kabinie maszynisty oraz upominki od Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.