Pożegnaliśmy Adama Gerstmanna

8 grudnia 2017 r. z wielkim smutkiem pożegnaliśmy Adama Grestmanna - byłego Dyrektora Kolei Dojazdowych PKP i wieloletniego pracownika Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, związanego od lat z Nadmorską Koleją Wąskotorową. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Adam Gerstmann był zasłużonym pracownikiem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, a wcześniej jako likwidator z Dyrekcji Kolei Dojazdowych PKP odpowiadał za przekazywanie mienia kolei wąskotorowych samorządom i stowarzyszeniom, w tym także przekazania w 2002 r. taboru i infrastruktury Gryfickich Kolei Dojazdowych samorządowi gminy Rewal. Adam Gerstman wyszkolił wiele pokoleń maszynistów i fachowców kolejowych w całej Polsce. Jako członek państwowej komisji egzaminacyjnej nadał uprawnienia zawodowe wielu kolejarzom, którzy do dziś jeżdżą zarówno po normalnych, jak i po wąskich torach.

Pana Adama będziemy wspominać, jako doświadczonego fachowca, ale też, jako wielkiego pasjonata kolejnictwa i dobrego człowieka.

Cześć jego pamięci.

Na zdjęciu Adam Gerstmann (pierszy od lewej) , jako przewodniczący komisjii egzaminacyjnej, podczas egzaminów zawodowych, które odbyły się 28 maja 2014 r. w siedzibie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. w Gryficach.