Roman Czejarek nadawał z Pomorza Zachodniego

24 listopada 2017 r. , w przededniu Dnia Kolejarza, w lokomotywowni Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej gościł Roman Czejarek, znany i lubiany dziennikarz radiowej Jedynki. Dziennikarz przebywał z wizytą w Gryficach, by nagrać materiał do kolejnego odcinka audycji "Jedyne Takie Miejsce", w której co tydzień prezentuje słuchaczom z całej Polski ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne.

Roman Czejarek, jest od wielu lat dziennikarzem Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także honorowym ambasadorem Szczecina i autorem wielu książek o tym mieście. W najbliższy weekend, 1 grudnia będzie można spotkać się z radiowcem osobiście podczas promocji jego najnowszej książki pt. "Sekrety Pomorza Zachodniego", która odbędzie się w Starej Rzeźni w Szczecinie.

W ostatnm odcinku "Jedynego Takiego Miejsca", wyemitowanym w sobotę, 25 grudnia, oprócz relacji z bazy Nadmorskiej Kolei Wąskotoroweji i Wystawy Pomorskich Kolei Dojazdowychw Gryficach, znalazły się informacje o wielu ciekawych atrakcjach naszych okolic. Na antenie radiowej Jedynki słuchacze mogli usłyszeć m.in. o największej w Polsce hodowli łososia jurajskiego w Dreżewie - jedynej na świecie hodowli, bazującej na wodach geotermalnych sprzed 150 milionów lat, poznać innowacje szpitala w Gryficach, czy dowiedzieć się o niezwykłej osobliwości przyrody - krzywym lesie w Mrzeżynie.

Całą relację można usłyszeć jeszcze raz i zobaczyć na stronie internetowej Polskiego Radia pod linkiem:

https://www.polskieradio.pl/7/5586/Artykul/1935482,Gryfice-stolica-Nadmorskiej-Kolei-Waskotorowej

Serdecznie polecamy.