Nadmorska kolejka na targach w Poznaniu

W dniach 23-26 września 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbyła się impreza pod nazwą Smaki Regionów. Na stoisku wystawowym, organizowanym przez Województwo Zachodniopomorskie, oprócz smakowitych potraw z naszego regionu pojawił się również rewalski akcent, w postaci Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej - sztandarowego produktu turystycznego Pomorza Zachodniego.

W ciągu czterech targowych dni, zwiedzający z całej Polski i z zagranicy mieli okazję posmakować potraw ze wszystkich polskich regionów, reprezentowanych przez blisko 200 wystawców. W ramach wystawy, oprócz spotkań branżowych i degustacji potraw odbywało się wiele imprez towarzyszących, pokazy kulinarne, warsztaty owocowo-warzywne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji, do których zaliczały się m.in. przejażdżki miniaturową kolejką.

Dzięki uprzejmości Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, który bezpłatnie udostępnił miejsce wystawowe, w poznańskich halach targowych mogliśmy zaprezentować również Nadmorską Kolej Wąskotorową oraz walory turystyczne gminy Rewal. Przy współpracy z Parkiem Miniatur z Dziwnowa, który specjalnie na tę okazję przywiózł swój miniaturowy parowóz Px-48, rozdaliśmy kilkaset folderów i broszurek reklamowych. Największą atrakcją były jednak przejażdżki repliką parowozu, które, oprócz dzieci docenili też dorośli oraz sam Marszałek Jarosław Rzepa, wizytujący zachodniopomorskie stoisko.