Wrześniowa promocja

Kończą się wakacje i już niebawem dzieci i młodzież powrócą do szkół. Początek nowego roku szkolnego i na ogół pogodny wrzesień to znakomity okres na organizację szkolnych wycieczek i krótkich wypadów nad morze.

Edukacyjna Podróż w Czasie to projekt Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, mający na celu przekazanie informacji o historii, tradycjach i bogactwie kulturowym regionu w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Jest to pomysł godny rozważenia, tym bardziej, że przyjemność, czerpana z obcowania z naturą została tu połączona z edukacją w atrakcyjnej formie, a co nie mniej istotne- za rozsądną cenę.

W podstawowej wersji wycieczka edukacyjna składa się z przejażdżki koleją wąskotorową na trasie Trzęsacz - Niechorze, połączonej z wejściem do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. W muzeum, oprócz zwiedzania ekspozycji marynistycznych uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji pod nazwą "Poławiacze Bursztynu" i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, np. kiedy i gdzie wybrać się na poszukiwania bursztynu lub w jaki sposób odróżnić prawdziwy bursztyn od szkiełka, czy kamyka. W bardziej rozbudowanej formie wycieczka obejmuje również odwiedziny Multimedialnego Muzeum w Trzęsaczu, gdzie można poznać niezwykłą historię ruin średniowiecznego kościoła na klifie i zobaczyć efekty walki człowieka z morskim żywiołem. W każdym przypadku gwarantowana jest ciekawa przygoda z żywą historią oraz moc niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kliknij po szczegóły.

Edukacyjna Podróż w Czasie możliwa jest dzięki partnerskiej współpracy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oraz Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Oferta ważna jest do 30.09.2017 r.