Nocny Pociąg do Muzeum

21 maja 2016 r.

Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych

Gryfice, ul. Błonie 2

START: godz. 20:00

Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Nadmorska Kolej Wąskotorowa zapraszają wszystkich miłośników kolei wąskotorowej do udziału w imprezie pod nazwą „Nocny Pociąg do Muzeum”. Impreza odbędzie się w sobotę, 21 maja 2016 r. w Gryficach w ramach 11. Europejskiej Nocy Muzeów.

Będzie to pierwsza tego typu wydarzenie kulturalne, zorganizowane w przestrzeni plenerowej wystawy Zachodniopomorskiej Kolei Dojazdowej. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję za darmo zwiedzić wystawę zabytkowych parowozów i wagonów oraz unikatowych eksponatów kolejowych w nocnej iluminacji. Oprócz zwiedzania wystawy w towarzystwie przewodnika będzie można odwiedzić pobliską lokomotywownię i warsztaty Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej - miejsca, które na co dzień nie są udostępniane dla zwiedzających. Zwiedzanie zaplecza kolejowego bedzie pierwszym akordem tegorocznych obchodów 120–lecia nadmorskiej wąskotorówki. Na imprezę w Gryficach będzie można dojechać pociągiem specjalnym ze Szczecina oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową od strony gminy Rewal. Program imprezy uświetni występ szczecińskiego zespołu After Blues. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Zachodniopomorski olgird Geblewicz.

Dojazd Nadmorską Koleją Wąskotorową w promocyjnej cenie biletu w wysokości 10 zł, która obejmuje dojazd do dworca w Gryficach oraz powrót autokarem z miejsca imprezy. Każdy, kto zakupi bilet specjalny otrzyma drobny upominek od Browaru Kowal z Koszalina - sponsora Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Osoby zainteresowane przejazdem na imprezę waskotorówką prosimy o zgłasznie swojego udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w celu zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc w autokarze.

Więcej szczegółów o imprezie na : www.muzeum.szczecin.pl

Odjazdy pociągu z gminy Rewal:

Pogorzelica (odjazd 17.45)

Niechorze (17.54)

Niechorze Latania Morska (17.57)

Śliwin (18.08) 

Rewal (18.15)

Trzęsacz (18.20)

Powrót 

autokarem z miejsca imprezy ok. godz. 23:00

 

Kontakt

  • Odwiedź nas
    ul. Błonie 1, 72-300 Gryfice
                                           tel. 91 38 42 235
  • Napisz do nas    
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Informacja   513 327 070     799 047 070
  • BIURO W REWALU      91 38 62 629