Świąteczne Przejazdy Wąskotorówką.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego 2016 Roku turyści, przebywający na wczasach w gminie Rewal mogli skorzystać z wyjątkowej, jak na tę porę roku okazji i przejechać się Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Po rewitalizacji świąteczne i noworoczne przejażdżki Nadmorską Koleją Wąskotorową stają się powoli tradycją, a uratowana od zapomnienia wąskotorówka - wizytówką nadmorskiej gminy Rewal. Kursy pozasezonowe wciąż jeszcze nie są tak popularne, jak te w okresie wakacyjnym, a ich organizacja jest utrudniona ze względu duże koszty eksploatacyjne. Dlatego też zimowe przejażdżki nie były możliwe, gdyby nie dobra współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz ośrodkiem wypoczynkowym Sandra w Pogorzelicy, który wyczarterował pociąg dla swoich gości. Ze świątecznych przejazdów wąskotorówką, pomimo niezbyt sprzyjającej, bo bardziej jesiennej niż zimowej aury skorzystało łącznie ok. 500 osób. Tym razem zimową podróż po wąskich torach umilał podróżnym zespół folklorystyczny Czerwona Róża z Cerkwicy, a przejazd świąteczny został zarejestrowany i wyemitowany przez szczeciński oddział TVP.

Jeszcze do niedawna, ze względów na zły stan torowisk oraz taboru zimowe przejazdy składami retro nie były możliwe. Dzięki rewitalizacji, w ramach, której zmodernizowano wagony i zamontowano ogrzewanie, zabytkowymi składami można podróżować w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. życzy pomyślności w Nowym Roku i zaprasza do wynajmowania pociągów czarterowych poza sezonem letnim.