Poezja śpiewana na dworcu w Pogorzelicy

Miłośników pieśni żeglarskiej i poezji śpiewanej zapraszamy na niezwykłe wydarzenie kulturalne, które będzie miało miejsce na zabytkowym dworcu kolei wąskotorowej w Pogorzelicy. Koncert pod nazwą Szantowa Wąskotorówka odbędzie się w czwartek, 13 sierpnia 2015 r. Początek recitalu - godz. 19:00. Organizatorem koncertu jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. Dzięki hojności naszych sponsorów z Pogorzelicy: Sandry SPA, Villi Toskana oraz Rady Sołeckiej Pogorzelicy wstęp na koncert jest bezpłatny!

W koncercie wystąpią Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - artyści bardzo znani miłośnikom ballady żeglarskiej i poezji śpiewanej. W dwugodzinnym recitalu artyści zaprezentują własne kompozycje oraz najbardziej znane ballady rosyjskie z repertuaru W. Wysockiego, B. Okudżawy i Ż. Biczewskiej. Duet Korycki - Żukowska od lat specjalizuje się w poezji śpiewanej, wykonując przy akompaniamencie gitar utwory rosyjskich bardów w języku rosyjskim oraz w polskich przekładach. Ze względu na bardzo charakterystyczny sposób prowadzenia koncertu przez Andrzeja Koryckiego: liczne anegdoty z morzem w tle, wspomnienia żeglarskie, zapraszanie do wspólnego śpiewania, publiczność bardzo aktywnie uczestniczy w występach, często śpiewając razem z artystami całe utwory, od pierwszej do ostatniej zwrotki. Każdy z koncertów Koryckiego i Żukowskiej to niepowtarzalne wydarzenie artystyczne i prawdziwa uczta duchowa nie tylko dla znawców tematu, ale również dla osób, które z poezją śpiewaną i szantą nie mają kontaktu na co dzień. O popularności wykonawców świadczy fakt, że artyści grają kilkadziesiąt koncertów rocznie, w których uczestniczą fani, przybywający  na występy czasem z najdalszych zakątków Polski.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska mieli okazję już kilkakrotnie zaprezentować się przed publicznością w gminie Rewal, przy okazji Festiwalu Piosenki Morskiej "Złoty Sekstant', który przed laty cyklicznie odbywał się w Pobierowie. Ich koncerty zawsze przyjmowane były entuzjastycznie i z pewnością pozostawiły u uczestników miłe wspomnienia znad morza.

Organizatorem koncertu w Pogorzelicy jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy z Radą Sołecką Pogorzelicy oraz CIPR Gminy Rewal. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny, a to za sprawą sponsorów: Sandry SPA ,Villi Toskana oraz Banku Spółdzielczego w Gryficach. Imprezie patronują: Kurier Szczeciński, portal informacyjny Infoludek oraz Radio Szczecin.

W czwartek, 13 sierpnia, przed koncertem, już od godz. 15:00 zapraszamy do skorzystania z  ogródka barowego Villi Toskana przy dworcu w Pogorzelicy. Będzie tam można zjeść pyszną, świeżą pizzę, wypić schłodzone piwo i dać się wprowadzić w odpowiedni nastrój przy dźwiękach poezji śpiewanej z play backu. Oczywiście recital Andrzeja i Dominiki jak zwykle 100% na żywo! Po koncercie natomiast będzie możliwość nabycia płyt artystów z ich własnoręczną dedykacją - wspaniały prezent znad morza dla rodziny i znajomych.

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA: na koncert w Pogorzelicy będzie można dojechać koleją wąskotorową. Specjalny pociąg pozarozkładowy podstawiony zostanie w Trzęsaczu o godz. 18:30. Skład specjalny będzie czekał do zakończenia koncertu w Pogorzelicy, by rozwieźć uczestników po zakończeniu imprezy. Bilety przejazdowe na koncert i z powrotem można nabyć u konduktora w promocyjnej cenie 10 zł (przejazd tam i z powrotem).

ODJAZDY W KIERUNKU POGORZELICY:

Trzęsacz - 18:30

Rewal - 18:35

Śliwin - 18:40

Niechorze Latarnia  -18:50

Niechorze Gł.  - 18:55

Pogorzelica przy OWS Sandra - 18:58

KURS POWROTNY - ok. godz. 21:00 -  po zakończeniu koncertu.